Dünya Hali

New York metrosunda fareler cirit atıyor

Yolcuların üstünde gezecek kadar çoğalan ve arsızlaşan farelerle başa çıkamayan New York metrosu çalışanları, çareyi "metronun fareleri" konulu bir fotoğraf yarışması açmakta buldu. New York Metrosu’nda hiç kimseyi umursamadan dolaşan..

New York metrosunda fareler cirit atıyor

Yolcuların üstünde gezecek kadar çoğalan ve arsızlaşan farelerle başa çıkamayan New York metrosu çalışanları, çareyi "metronun fareleri" konulu bir fotoğraf yarışması açmakta buldu.

New York Metrosu’nda hiç kimseyi umursamadan dolaşan fareler, yolcularla birlikte vagonlara biniyor, koridorlarda dolaşıyor, tren bekliyor. New Yorklular ve metro çalışanları durumdan çok rahatsız olsa da şimdiye dek bu durumu engellemek mümkün olmamış.

İlgiyi bu duruma çekmek isteyen New York Metrosu çalışanları, çareyi, bir fotoğraf yarışması açmakta bulmuş. Yaşadıkları fare istilasını bu şekilde daha kolay duyurabileceklerini düşünen öfkeli metro görevlileri, yarışma sonunda birinci çıkacak kişiyi, bir aylık ücretsiz metro kullanım hakkıyla ödüllendirecek.

Bu eylemin çekirdeğindeki Ulaşım Çalışanları Birliği’nin (TWU) açıklamasında, metrodaki farelerin hiç durmadan çoğaldığı belirtildi. Durum endişe verici, çünkü yetkililer, farelerin son derece çevik olduğunu, bazı yolcuları ısırdıklarını ve uyuyan yolcuların üzerlerinde dolaştıklarını söylüyor. 

Metro işletmecisi firma, 20 istasyonda farelere karşı savaş açtı, ancak bu rakam tüm durakların sadece yüzde 4’ü ediyor.

New York Metrosu havasızlığı, pisliği ve yazları aşırı sıcak olmasıyla biliniyor.

Hürriyet
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL