Müslümanları Eleştirdi Milyoner Oldu

Dünya Hali
Almanya Merkez Bankasının eski Yönetim Kurulu Üyesi Thilo Sarrazin’in, ülkede yaşayan Müslüman göçmenleri eleştirdiği "Almanya Kendini Yok Ediyor" adlı kitabı ile 3 milyon Euro’d...
EMOJİLE

Almanya Merkez Bankasının eski Yönetim Kurulu Üyesi Thilo Sarrazin’in, ülkede yaşayan Müslüman göçmenleri eleştirdiği "Almanya Kendini Yok Ediyor" adlı kitabı ile 3 milyon Euro’dan fazla para kazandığı bildirildi.

Bild gazetesinde yer alan haberde, Almanya Merkez Bankasının eski Yönetim Kurulu Üyesi Thilo Sarrazin’in ülkede yaşayan Müslüman göçmenleri eleştirdiği "Almanya Kendini Yok Ediyor" adlı kitabının, 2010 yılında üzerinde en fazla tartışılan ve son 10 yılda en fazla satılan siyasi içerikli kitap olduğu belirtildi.

Sarrazin’in katıldığı ve ZDF televizyonunda yayımlanan "ZDFneo" programının sunucusu Benjamin von Stuckard-Barre, 22,99 euro satış fiyatı olan kitabın Almanya’da 1,2 milyon adet satıldığını, satıştan elde edilen gelirin yüzde 12’lik kısmını oluşturan yaklaşık 3,3 milyon Euro’nun Sarrazin’e kaldığını söyledi.

Sarrazin de bunun üzerine programda yaptığı açıklamada, pazarlık yaparak bu oranı daha da yükselttiğini söyledi.

Programı stüdyoda izleyenler arasında bulunan gazeteci Hajo Schumacher’in, bu para ile ne yapacağını sorması üzerine de Sarrazin, bu soruyu eşinin de kendisine sorduğunu ifade ederek, "Ben de her seferinde parayı hesabıma yatıracağımı ve sakin bir şekilde ne yapacağımı düşüneceğimi söylüyorum" şeklinde konuştu.

Sarrazin, kitabında yer alan tartışmalı iddiaları neden daha önce yayımlamadığı şeklindeki bir soruya karşılık da daha önce Berlin Eyaleti Maliye Bakanı olarak görev yaptığını hatırlatarak, Berlin eyaletinin bütçesini düzeltmekle meşgul olduğunu kaydetti.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme