Musa’yı Neden Öldürdüler?

Dünya Hali
13 yaşındaki Musa, bir hafta önce okula giderken kaçırılır ve daha sonra terk edilmiş bir binada işkence yapılmış halde cesedi bulunur. Musa’nın neden ve niçin kaçırıldığı henüz kesin olarak bel...
EMOJİLE

13 yaşındaki Musa, bir hafta önce okula giderken kaçırılır ve daha sonra terk edilmiş bir binada işkence yapılmış halde cesedi bulunur. Musa’nın neden ve niçin kaçırıldığı henüz kesin olarak belli değil. Ancak emniyet ele geçirdiği ipuçlarından katil  ya da katilleri aramaya devam ediyor.

musa kangO GÜN OKULA ERKEN GİTMİŞTİ

Erzurum Bakırcı Mahallesi Cennet Çeşme Sokak’ta oturan ve seyyar satıcılık yapan Necmettin Kang ile ev hanımı Fadime Kang‘ın 6 çocuğundan 4’üncüsü Musa Kang, 4 Kasım günü saat 07.00’de okula gitmek için evden çıktı. Musa’nın saat 07.07’de kimliği belirlenemeyen bir gençle buluşması, okulun yakınındaki bir öğrenci yurdunun güvenlik kameralarına yansıdı. Musa’nın sınıf arkadaşları da bu kişiyi gördü. Daha sonra Taşmağazalar semtindeki iki ayrı mağazanın güvenlik kamerası, Musa ile yanındaki genci kaydetti. Ve Musa’dan bir daha haber alınamadı. Erzurum Emniyet Müdürlüğü, Musa’nın bulunması için özel birim kurdu. Ellerinde fenerlerle metruk binaları dolaşan özel ekip, ikinci gün İstasyon Mahallesi’ndeki tren istasyonunun hemen altındaki boş binayı kontrol etmek istedi. Kapı ağzında, Musa’nın defter ve kitapları bulundu. Binanın biraz ilerisinde, önceden kazılmış 2 metre derinliğindeki bir kuyuda ise talihsiz çocuğun cesedine ulaşıldı. Cesedin üzerinin taşlarla kapatılmaya çalışıldığı görüldü.

Sınıf arkadaşlarının gözleri önünde Musa’yı ağlatarak ölüme götüren ve yüzünde çizik, burnunda çöküntü olan, kıvırcık saçlı, esmer, siyah gözlü genç üzerinde şüpheler yoğunlaştı. Erzurum Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, öğrencinin bir çete tarafından kaçırıldığını düşündüklerini belirterek, “Kaçıran gençle Musa’nın ilişkisini çözmeye çalışıyoruz. Tüm ihbarları değerlendiriyoruz” dedi.

Yapılan otopside Musa’nın yüzünde, vücudunda kırık cam parçaları ile kesikler atıldığı, başına taş ya da sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirlendi. Kaçırıldığı yerden dört-beş kilometre uzaklıkta cesedi bulunan Musa’nın birkaç gün önce işkence yapıldıktan sonra öldürüldüğü sanılıyor. Musa’nın cenazesi dün toprağa verildi. Seyyar satıcılık yapan baba Nejmettin Kang, “Katilini bulup bize teslim etsinler” dedi.

musa kang,Elebaşı ‘Tamara’ kaçıran ‘Goddik’

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ve Musa’nın kaybolmasını konu alan programa ihbar yağdı. Programa telefonla bağlananlar, güvenlik kameralarında, Musa’nın yanında görülen gencin adının Levent olduğunu söyledi. Görüntülerdeki gençle Musa’yı bir internet kafede gördüğünü belirten bir başka katılımcı ise şunları söyledi: “Bunlar bir çete. Lideri ‘Tamara’ kod adlı birisi. Kaçıran gence ise ufak-tefek anlamına gelen ‘Goddik’ diyorlardı.”

Zanlı kamerada

Musa Kang’ın öldürülmeden önceki son görüntüsü bir güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 3 Kasım sabah 07.07’de başlayan 35 saniyelik kamera görüntülerinde Musa’nın elinde okul çantası var. 17-18 yaşlarındaki beyaz montlu, kapüşonlu bir genç Musa’yı konuşturuyor. Polis bu kişiyi arıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme