Muğla’da Kayak ve Deniz

Dünya Hali
Muğla’da sonbahar ve ilkbahar adeta bir arada yaşanıyor. Havaların sıcak gitmesi nedeniyle kırlarda ”sarı nergis” çiçekleri açtı. Muğla’nın doğal güzellikleriyle ünlü Gökova Mi...
EMOJİLE

Muğla’da sonbahar ve ilkbahar adeta bir arada yaşanıyor. Havaların sıcak gitmesi nedeniyle kırlarda ”sarı nergis” çiçekleri açtı.

Muğla’nın doğal güzellikleriyle ünlü Gökova Milli Parkı, Çaybükü, Bağyaka ve Pınarbaşı köylerinde sonbaharın dokunuşunun hissedildiği bir renk senfonisi gözleniyor.

Gökova Milli Parkı‘nda yürüyüş yolları sararan yapraklarla kaplanırken, tutkunları ve tatilciler rengarenk görünen ağaçları, sararmış yapraklarla kaplı dereleri fotoğraf karelerine ve kameralarına aktarıyorlar.

Çok sayıda turizm acentesi, Sonbahar mevsimini görüntülemek isteyen fotoğraf tutkunları için günübirlik ”Fotoğraf” turları düzenliyor. Turlara en fazla ilgiyi ise Ankara, Aydın, Denizli, Antalya, İzmir, ve İstanbul‘dan gelen tatilciler gösteriyor. Turlara katılan tatilciler gün boyunca fotoğraf eğitimi almış bir rehber eşliğinde Sonbahar mevsimini görüntülüyorlar.

Son haftada hava sıcaklığının 20 derecenin altına düşmediği Muğla’da ”Yalancı Bahar” yaşanıyor. Sıcak hava nedeniyle insanlar sahillerde bulunan kafelerde gün boyunca güneşli havanın keyfini çıkarıyorlar.

Muğla‘yı çevreleyen kırlarda ise ”sarı nergis” çiçekleri açtı. Vatandaşlar, hava sıcaklığı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre düşük olmasına rağmen nergis çiçeklerinin açmasının sevindirici olduğunu söylediler.

Muğla Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkilileri, Muğla, Bodrum, Marmaris ve Fethiye‘de hava sıcaklığının artarak 25 dereceye yaklaşacağını bildirdiler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme