Mısıroğlu: “Kemalizm İslam dinini reddetti”

Dünya Hali
 Yazar Cihangir Gener’in Müslümanlara yönelik; ”müslüman devletlerin hepsi Batılılardan geri kaldı ve Kemalizm Türkiye’yi uygar ülkeler seviyesine çıkarma çabasında” sözle...
EMOJİLE

 Yazar Cihangir Gener’in Müslümanlara yönelik; ”müslüman devletlerin hepsi Batılılardan geri kaldı ve Kemalizm Türkiye’yi uygar ülkeler seviyesine çıkarma çabasında” sözleri Mısıroğlu’nu çileden çıkarttı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Kemalizmin İslam dinini reddettiğini belirten Mısıroğlu, Atatürk’le ilgili yazılmış bir kitabı göstererek, Atatürk’ün Kur’anı Kerim’deki Alak Suresi’ndeki bir ayete safsata dediğini hatırlattı.

MİLLET HALİFELER ARKASINDA SERESERİLİK ETMİŞ

Atatürk o mektupta ”millet kıtadan kıtaya halifelik, cihangirlik taslayan halifeler arkasında serserilik etmiş, diyor. Ve yine Sivas kongresindeki sözleri çok çarpıcı.

İSLAM DİNİ REDDEDİLDİ

Kemalizm İslam dinini reddetti. Atilla Oral’ın Sansürlenen Atatürk Mektubu kitabında biz öğrencilere İkra ( oku) safsatasını mı okutacağız diyor. Lise tarih kitabı yazılırken Türk Dil Kurumu bu bölümü  sansürleyip yayınlamadı.

Sen dini bir küpü devirir gibi devirmişsin, medresesini kapatmışın, tekkesini kapatmışsın, eğitiimin yasaklamış hocasını asmışsın, bayrağı haç olan bir milletin kanunu almışsın Müslüman bir millete…

Demokrasiye geçildikten sonra bizim İslami varlığımız bir küp gibi devirdiler. Biz şimdi çay kaşığıyla topluyoruz şimdi. 1930’da Mustafa Kemal Kur’anı Türkçeleştirip namazlarda okutmaya çalıştı mı çalışmadı mı? Yasin Suresi’ni Beyazıt Camii’nde makamla bakanların huzurunda okuttular. Öyleyse buna da karışılamaz.

HURAFELERE İNANANLAR KEMALİZM KURBANI OLDU

Şirince’ye gidip Maya takvimi gibi hurafelere inanlar Kemalizm’in zamanında bıraktığı tahribatın kurbanı oldular.

MİLLET KENDİ KENDİNİ KURTARDI

”Yunan harbi olamasaydı şöyle olurdunuz böyle olurdunuz. Atatürk bizi kurtardı sözleri doğru değil”. Böyle bir şey yok. Bunun adı Milli Mücadeledir. İstiklal harbi değil. Cidar-ı Milli’dir bunun adı. Millet kendi kendini kurtardı ve o başarı sonra bir kişiye mal edildi. Eskiyi kötülemek yeniyi ayyuka çıkarmak için yapılan mübalağaydı. Ne İstikla Marşı’na İstikla Marşı, ne de Yunan harbine istiklal harbi demek doğru değildir. Bunlar, ilah mesabesinde mit icat etmek için uydurulmuş safsatalardı.Bunların artık pazarı bitti. Bunların pazarını devam ettirmeye çalışanlar Ergenekonculardı onlar da hapiste.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme