Milli marş rekoru kimde?

Dünya Hali
Hindistan dünya milli marş rekorunu yeniden Pakistan’dan aldı.Kanpur kentindeki bir stadyumda dün toplanan 100 bini aşkın kişi, milli marşlarını söyledi. Guinness Dünya Rekorları kurumundan 14 t...
EMOJİLE

Hindistan dünya milli marş rekorunu yeniden Pakistan’dan aldı.Kanpur kentindeki bir stadyumda dün toplanan 100 bini aşkın kişi, milli marşlarını söyledi.

Guinness Dünya Rekorları kurumundan 14 temsilci de kameralarıyla olayı belgeledi.Temsilcilerden Rajesh Mehra, BBC’ye verdiği bilgide "Stadyumda 100 binden fazla insan vardı. Guinness Dünya Rekorları’na raporumuzu bir hafta içinde ileteceğiz, onlar da resmi açıklamayı yapacak." diye konuştu.

Bu alanda bir önceki rekor, Ekim ayında Pakistan’ın Lahor kentinde toplanan 44 bin 200 kişiye aitti.
Onlar da daha önce 15 bin 243 Hintli’ye ait olan rekoru kırmışlardı.Pazar günkü toplantıyı örgütleyenlerden Sumit Makhija stadyumda 125 bin kişinin bulunduğunu söyledi.

Yerel bir grubun toplantılar düzenleyerek, okul ve üniversiteleri ziyaret ederek, sosyal medyayı kullanıp, cep telefonu mesajları göndererek gönüllü topladığı bildiriliyor.
Makhija "Pakistan’ın rekorunu kırmak için 100 bin kişi toplamayı hedeflemiştik ama 125 binden fazla insan toplanınca, izdiham olmasın diye milli marş söylenir söylenmez programa son vermek zorunda kaldık." dedi.

Gönüllülerden Rajesh Chandra ise "Pakistan’ı yenip dünya rekoru kırdığımız bir olaya katıldığım için gurur duyuyorum." diye konuştu.

bbc.co.u 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme