Mevsimin ilk karı düştü

Dünya Hali
Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’ın yüksek kesimleri ile oteller bölgesine mevsimin ilk karı düştü. Uludağ’da, sabah saatlerinde başlayan yağışın, devam ettiği bildiril...
EMOJİLE

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’ın yüksek kesimleri ile oteller bölgesine mevsimin ilk karı düştü.

Uludağ’da, sabah saatlerinde başlayan yağışın, devam ettiği bildirildi.

Oteller bölgesinde sıcaklık, saat 09.00 itibarıyla sıfır derece olarak ölçüldü.

GÖKÇEADA SEFERLERİ İPTAL

Çanakkale’de, fırtına yüzünden Kabatepe ile Gökçeada arasındaki saat 10.00 ile Gökçeada ve Kabatepe arasında saat 12.00’de yapılacak arabalı vapur seferleri geçici olarak iptal edildi.

Yetkililer, boğaz hattındaki diğer seferlerde herhangi bir sıkıntı bulunmadığını bildirdi.

MARMARA VE KUZEY EGE’DE FIRTINA

Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise saatteki hızı zaman zaman 55 kilometreye kadar ulaşan fırtınanın, Marmara ve Kuzey Ege’de etkili olduğunu, öğleden sonra hızının artmasının beklendiğini belirttiler.

ANTALYA’DA SEL VE TAŞKINLARA DİKKAT!

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Necip Duman, Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın gün boyunca etkili olacağını vurguladı.

Yağışlı havanın il merkezinin yanı sıra ilçelerde de etkili olacağını ifade eden Duman, ”Sabah saatlerinde başlayan yağmur gün içinde şiddetini artıracak. Vatandaşlar sel ve taşkınlara karşı duyarlı olmalı. Sel ve taşkın riski yarın sabaha kadar sürecek” dedi.

Kent merkezinde bugün metrekareye 50-60 kilogram yağış düşmesini beklediklerini dile getiren Duman, kuvvetli yağış anında rüzgar hızının saatte 60-70 kilometreye kadar çıkacağını kaydetti.

ntvmsnbc

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme