Dünya Hali

Meteoroloji’den Şiddetli Yağış Uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan ”meteorolojik uyarı”ya göre, saat 23.59’a kadar, İstanbul il geneli başta olmak üzere, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne çevrelerinde kısa süreli..

Meteoroloji’den Şiddetli Yağış Uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan ”meteorolojik uyarı”ya göre, saat 23.59’a kadar, İstanbul il geneli başta olmak üzere, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne çevrelerinde kısa süreli fırtına ile birlikte çok kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İstanbul’da gece yarısından itibaren sağanak yağış başladı. Yağmur, sabaha karşı etkisini artırdı.

Kentte dün akşam saatlerinden itibaren hava sıcaklığı hissedilir derecede düştü. Sıcaklığın azalmasıyla birlikte, gece yarısından itibaren bölgesel olarak sağanak yağış başladı. Yağış, sabaha karşı etkisini daha da artırdı. Yağışın aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

YAĞMUR KAZALARI DA BERABERİNDE GETİRDİ
Yağış sebebiyle kayganlaşan yollarda, sürücülerin dikkatsizliği eklenince kazalar da kaçınılmaz oldu. İstanbul’da yağışla birlikte birçok yaralamalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi.

KONTROLDEN ÇIKAN TIR, ELEKTRİK DİREĞİNE ÇAKILDI!
Bayrampaşa’da kontrolden çıkan 27 TH 899 plakalı TIR, kaldırıma ve elektrik direğine çarptı. Yaralanan sürücü, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavisi süren sürücünün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Kazayı anlatan vatandaşlar, TIR’ın aşırı hızlı olduğunu ve kontrolden çıkarak bariyere çarptığını belirtti.

VİRAJI ALAMAYAN OTOMOBİL TAKLA ATTI
Bakırköy’de ise virajı alamayan otomobil, kaldırıma çarptıktan sonra takla attı. Ters dönen otomobilin sürücüsünü sıkıştığı yerden polis ekipleri kurtardı. Kolundan yaralanan sürücü, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

BUGÜN SAAT 15.00’TEN YARIN SAAT 09.00’A KADAR…
Ayrıca, bugün saat 15.00’ten yarın saat 09.00’a kadar Ankara il genelinde kuvvetli yağış olacak. Akşam saatlerinde, İç Anadolu’nun kuzeybatısında görülecek yağışların başta Ankara il geneli olmak üzere, Eskişehir ile Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HABERTURK.COM’a konuşan Meteoroloji Uzmanı Ahmet Taştan,
İstanbul’da etkili olmaya başlayan kuvvetli yağışla birlikte Poyraz’ın da etkili olacağını, kuvvetli yağışların, Cuma günü sabah saatlerinde Anadolu Yakası’nda etkisini gösterdikten sonra Doğu’ya doğru kayacağını bildirdi.

SICAKLIKLARDA ÖNEMLİ DÜŞÜŞ
Yurt genelinde etkili olan yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarında hissedilen derecede düşüş olacak. Cuma ve Cumartesi günü sıcaklıklar 27-28 dereceye düşecek.

METEOROLOJİ UZMANI AHMET TAŞTAN’DAN ÖNEMLİ UYARI:
Ani sel, su baskını, sel, yıldırım, lokal dolu yağışı, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi oluşabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli olunması gerekli.

CUMA GÜNÜ VE HAFTASONU DURUM NE?

12.08.2011 Cuma günü; Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile sabah saatlerinde İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda aralıklarla sağanak yağış geçişler bekleniyor. Yağışların Batı Karadeniz kıyıları başta olmak üzere Karadeniz kıyılarında lokal olarak kuvvetli olabileceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı Karadeniz, İç Anadolu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde hissedilir derecedeki azalışını sürdürecek.

Hafta sonunda (13-14.08.2011) Karadeniz bölgesi başta olmak üzere kuzey kesimlerde yağışların aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Habertürk
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL