Mehmet Haberal’a kötü haber

Dünya Hali
Ergenekon sanığı CHP Milletvekili Mehmet Haberal ‘a Yargıtay ‘dan kötü haber geldi. Haberal, kendisini tahliye etmeyen hakimlere açtığı davayı kaybetti. Mehmet Haberal’ın 9 hakim ale...
EMOJİLE

Ergenekon sanığı CHP Milletvekili Mehmet Haberal ‘a Yargıtay ‘dan kötü haber geldi. Haberal, kendisini tahliye etmeyen hakimlere açtığı davayı kaybetti.

Mehmet Haberal’ın 9 hakim aleyhinde açtığı davada Yargıtay daha önce tazminata hükmetmişti. Ancak bu karar kamuoyunda hukuk skandalı olarak değerlendirdi. Ancak 2010’daki referandumda yasa değişip davalar devlete yönlendirilince tazminat kararını veren Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, davayı reddetmişti.

Haberal bu karara itiraz etmiş ve ikinci kez dava açmıştı. Sonuçlanan davadan ret kararı çıktı. İtirazı dün görüşen Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, kararı onadı ve tazminata gerek olmadığına hükmetti.

Öte yandan Haberal’ın sağlık raporunu Ergenekon davasına bakan mahkemeye göndermedikleri gerekçesiyle yargılanan 5 profesör, 1 hemşire ve 2 refakatçi dün ilk kez hakim karşısına çıktı. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma, iddianamenin okunması için 2 TRT spikeri çağırılmasına karar verilerek 5 ay sonraya ertelendi…

trt

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme