Dünya Hali

Mehmet Altan’dan Ali Bulaç’a Fırça

Fethullah Gülen’in son kitabı ‘Yaşatma İdeali” tanıtımda düzenlenen panelinin mederatörü Mehmet Altan ile panelist yazar Ali Bulaç arasında hayli hoş bir diyalog yaşandı. Açılış konuşmasını Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı..

Mehmet Altan’dan Ali Bulaç’a Fırça

Fethullah Gülen’in son kitabı ‘Yaşatma İdeali” tanıtımda düzenlenen panelinin mederatörü Mehmet Altan ile panelist yazar Ali Bulaç arasında hayli hoş bir diyalog yaşandı.

Açılış konuşmasını Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil’in yaptığı toplantıda paneli gazeteci yazar Mehmet Altan yaptı.

Mehmet Altan, konuşmacılardan Ali Bulaç’a konuşmasını uzun tutması yüzünden sık sık uyarılarda bulundu. Ancak Bulaç, topladığını söylemesine rağmen konuşmasını bitirmekte gecikince Altan, kendisini şaka yollu eleştirmeyi ihmal etmedi.

Bulaç’ın uzun konuşması yüzünden sorulara az zaman kalınca, paneli zamanında bitirmek isteyen Mehmet Altan kalan 8 dakikada soruları toplu alacağını ve konuşmacılara 4’er dakika vereceğini açıkladı.

Altan, "konuşması sırasında Ali Bulaç’a çok yumuşak davrandım , cevaplarda yumaşak olamayacağım, ona göre cevaplar kısa olsun, süreye riayet edelim" uyarısında bulundu.

Ali Bulaç bu uyarı üzerine, ”ben dçrt dakika değil iki dakika konuşarak soruları birleştireceğim ve cevaplama süresini aşmayacağım” dedi.

Bunun üzerine Altan ‘Bulaç sertlikten ürktü, uyarı iyi oldu" dedi.

Haber 7

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL