Marmaris’te 4 Hektarlık Orman Yandı

Dünya Hali
Armutalan beldesinin Camiavlu mevkisinde dün öğleden sonra yerleşim yerlerine yakın yerde başlayan orman yangının soğutma çalışmalarını sürdüren Marmaris Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı orman işçileri...
EMOJİLE

Armutalan beldesinin Camiavlu mevkisinde dün öğleden sonra yerleşim yerlerine yakın yerde başlayan orman yangının soğutma çalışmalarını sürdüren Marmaris Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı orman işçileri, yangının yeniden başlama ihtimaline karşın tüten her noktaya su sıkıyor.

Çalışmaya katılan orman işçilerinden Evren Güler, ”Dünden beri çalışıyoruz. Geceyi de burada geçirdik. Rüzgar olduğu için yangına müdahale oldukça zor oldu” dedi.

Yangının rüzgardan dolayı büyüyerek atlama yapmaya başladığına işaret eden işçilerden Ali Özen de soğutma çalışmaları kapsamında, duman çıkan yerlere anında müdahalede bulunduklarını belirtti.

-SİTE SAKİNLERİ YAŞADIKLARI KORKUYU ANLATTI-

Yangının çıktığı yerin yaklaşık 50 metre uzaklığındaki Mekankent ve Ekol sitelerinde oturanlar, alevlerin yükseldiğini görünce korku ve panik yaşadıklarını,panik nedeniyle kedi ve köpeklerinin orman alanına kaçtığını söylediler.

Site sakinlerinden Flou Özer, yangında ”Şira” isimli kedisinin kaybolduğunu belirterek, ”Kedimi yanan alanda arıyorum. Umarım başına kötü bir şey gelmemiştir” dedi.

Sezai Yiğit de ”Yangında kozalaklar patladığında 100 metre kadar ileriye kadar gidebiliyor. Bundan dolayı burada oturanlar büyük panik yaşadı” diye konuştu.

Seda Duman ise yangını çıkardığı iddia edilen 14-15 yaşlarındaki 2 çocuğun mahallelerinde oturduğunu söyledi.

Bu arada, ormanlık alanda sigara içerek ihmal sonucu yangına sebebiyet verdikleri öne sürülen 2 çocuğun Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğünde ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme