Dünya Hali

Marmara Havaya Uçmayacak

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde, "Yalova’da gelişmiş ülkelerin istemediği zehirli, patlayıcı kimyasal atıkların depolanacağının" öne sürüldüğü belirtilerek, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Yalova’nın..

Marmara Havaya Uçmayacak

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde, "Yalova’da gelişmiş ülkelerin istemediği zehirli, patlayıcı kimyasal atıkların depolanacağının" öne sürüldüğü belirtilerek, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Yalova’nın Çitflikköyü ilçesine bağlı Taşköprü beldesi mevkisinde, Vopak Termal Marmara Depolama Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılması planlanan ‘Kimyasal Depolama Tesisi ve İskele Genişletme Projesi’ ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecinin henüz tamamlanmadığına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Proje alanı, Yalova il merkezine 11.5 kilometre ve Çiftlikköyü ilçesine ise 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. En yakın yerleşim yeri olan Taşköprü beldesi ise yaklaşık 1.1 kilometre uzaklıktadır. Proje kapsamında, sanayide kullanılacak sıvı kimyasal, bitkisel yağ ve petrol ürünlerinin depolanması planlanmaktadır. Zehirli kimyasal atık depolanması ise söz konusu değildir."

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL