Dünya Hali

Mandela’nın Yaşamı Dizi Oluyor

Guardian gazetesinin haberine göre 27 yıl hapis yattıktan sonra cumhurbaşkanlığına seçilen Mandela, hayatının altmış yılını konu alan altı bölümlük bir diziye onay verdi. Geçen yaz 93’üncü yaş gününü kutlayan Nelson..

Mandela’nın Yaşamı Dizi Oluyor

Guardian gazetesinin haberine göre 27 yıl hapis yattıktan sonra cumhurbaşkanlığına seçilen Mandela, hayatının altmış yılını konu alan altı bölümlük bir diziye onay verdi.

Geçen yaz 93’üncü yaş gününü kutlayan Nelson Mandela’yı kimin oynayacağı ise henüz netleşmiş değil. İlgili Haberler’İyi ki doğdun Madiba!’Clint Eastwood’un 2009 yılında yönettiği İnvictus adlı filmde Mandela’yı Morgan Freeman canlandırmıştı.

20 milyon dolarlık bütçesi olduğu belirtilen dizi için Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de yayımcı kuruluşlar arasında görüşmeler devam ediyor. Dizinin prodüktörleri Mandela’nın otobiyografik iki kitabına dayanılarak senaryonun yazılacağını söylüyor.

Nelson Mandela Vakfı’nın arşivleri de dizi ekibine açıldı. Dizinin adının ise Nelson Mandela’nın Güney Afrika’daki aşiretince konan adı, yani "Madiba" olacağı konuşuluyor. Dizinin yapımcıları arasında Mandela’nın torunu Kweku Mandela da bulunuyor.
 
Torun Mandela, amaçlarının dedesini "melek" gibi göstermek olmadığını, dizinin hayat hikayesini şekillendiren bir çok kişiye de övgüler içereceğini belirtti.

BBC Türkçe

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL