Levent Kırca’ya 3 dava birden!

Dünya Hali
Kırca, "Vatan haini" dediği sanatçıların kendisine tazminat davası açmasıyla ilgili, "Benim için hiçbir önemi yok. Ben bu parayı nasıl olsa ödeyemem de bunlar kendilerini deşifre ediyor...
EMOJİLE

Kırca, "Vatan haini" dediği sanatçıların kendisine tazminat davası açmasıyla ilgili, "Benim için hiçbir önemi yok. Ben bu parayı nasıl olsa ödeyemem de bunlar kendilerini deşifre ediyor" dedi.

Nasrettin Hoca Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza gününde konuşan Kırca, "Hangi sanatçı benim gibi ortalara çıkıp bu konuları dile gitmiştir? Ben 3 tanesine hükümetten yana oldukları için, ‘Biz seni takip ediyor ve destekliyoruz, yaşa hükümet’ dedikleri için, ‘Vatan hainisiniz’ dedim. Eğer ben de dönek biri olsam aynı lafı ben de hak ederim. Bu 3 arkadaşımız bana bugün 50’şer bin liralık, yani 150 bin liralık tazminat davası açmışlar. Benim için hiçbir önemi yok. Ben bu parayı nasıl olsa ödeyemem de bunlar kendilerini deşifre ediyor" diye konuştu.

Kırca, geçtiğimiz gün katıldığı televizyon programında gerginlik yaşadığı köşe yazarı Fatih Altaylı’yı da eleştirerek, "Ertesi gün kendine bir özeleştiri yazmış, kendi söylediğine göre de salakmış. Kendisi öyle diyor. Arkadaş yazının sonunda, ‘ben bundan sonra akıllandım, kaybedecek bir şeyi olamayanı çıkartır mıyım karşıma’ diyor. Bunlar neden Cumhuriyet’e karşılar. Çünkü kaybedecek şeyleri var. Ama bilmiyor ki ben cumhuriyeti kaybedersem, ben de beraberinde yok olurum. Kaybedecek en büyük şeyi olan benim. O da cumhuriyettir" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Kırca, ‘Önüm Arkam Sağım Solum Dönek’ adlı kitabını imzaladı.

AA