Kurtulmuş: 4+4+4’e geçiş ciddi bir başarı

Dünya Hali
Kurtulmuş, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, milyonlarca çocuğun, yüz binlerce öğretmenin, on binlerce eğitim personelinin yarın ”ders başı” yapacağını i...
EMOJİLE

Kurtulmuş, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, milyonlarca çocuğun, yüz binlerce öğretmenin, on binlerce eğitim personelinin yarın ”ders başı” yapacağını ifade etti.

Türkiye’nin genç nüfus bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, bu nedenle eğitimin her zaman en dinamik, en tartışmalı ve üzerinde en çok proje geliştirilen alanlardan birisi olduğunu hatırlattı.

Bu tartışmalara herkesin en ciddi katkıyı sağlaması gerektiğini vurgulayan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

”Bu açıdan bakıldığında, kademeli eğitim sistemine (4 4 4) geçilmiş olmasını ciddi bir başarı olarak gördüğümüzü yinelemek istiyoruz. Yeni eğitim sistemine geçilmiş olmasından kaynaklanabilecek sorunların telafisi de süratle yapılmalıdır.

Eğitim gündeminde yerini koruyan, kılık kıyafet, din eğitimi, ana dil meselesi, dershaneler, ağır sınav yükü, YÖK ve benzeri konularda demokratik tartışmaları sürdürerek en doğru çözüme ulaşmalıyız. Eğitimde yasakların kaldırılmasından sonraki hedef, nicelik açısından yeterliliği sağlamak, nitelik noktasında ise yüksek kaliteyi yakalamak olmalıdır.”

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme