KPSS Önlisans’ta sınav giriş yeri şoku

İki adaya KPSS ‘de il dışı sürprizi! 22-23 Eylül’de yapılacak olan 2012 KPSS Önlisans/Ortaöğretim’e başvuran Aykut Turhan ve Muhammet Diler, sınav yerini öğrenmek için ÖSYM ‘nin internet sitesine girdiklerinde şoke oldular. ÖSYM, Adapazarı’nda yaşayan Aykut Turhan ve Muhammet Diler’in sınava İstanbul’daki okullarda girmelerini uygun gördü.
 
Aykut Turhan, sınav yerinin İstanbul çıkması karşısında şaşırdığını kaydederek şöyle konuştu:
 
"Dün internetten sınava giriş belgemin çıktısını aldım. İstanbul Ümraniye Çekmeköy Mehmetçik Anadolu lisesi yazıyordu. Bu okul hiç bilmediğim ve gitmediğim bir yer. Burada herhangi bir akrabam da yok. ÖSYM bunu nasıl yaptı?. Benim gibi birçok kişinin il dışına sınav yeri çıktı. Çok kişi mağdur. Şifremi almaya gittiğim okulda müdür mavini, birçok kişinin il dışı sınav çıkmasından dolayı şikayetçi olduğunu söyledi. Sosyal medyadan da araştırdım. Birçok kişi bu durumdan mağdur ve şikayetçi."
 
‘NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM’
 
Muhammet Diler de şaşırdığını belirterek şunları söyledi:
 
"İnternet sitesinden sınav yerine bakmak için gittiğimde, İstanbul Ümraniye Dumlupınar’da Kazım Karabekir Ortaokulu yazıyordu. ÖSYM nasıl böyle bir hata yapar? İstanbul’a gideceğiz, belirli bir yol mesafemiz var. İstanbul Dumlupınar diye bir adres koymuşlar. Ben bu adresi bilmiyorum, ne yapacağımı da bilemiyorum. ÖSYM’nin bu durumla ilgili bir açıklama ve bir düzenleme yapmasını bekliyoruz."
 
Bu arada Sakarya’da oturan ve 23 Eylül’de KPSS sınavlarına girecek olan çok sayıda kişinin sınav yerlerinin Sakarya dışında olduğu öne sürüldü.