Dünya Hali

Köye İnen Kurtlar 32 Koyunu Telef Etti

Olay, Iğdır merkez Emek Mahallesi Fatih Caddesi Solmaz Sokak’ta gece yarısından sonra meydana geldi. Alınan bilgiye göre, havalandırma penceresinden İzzettin Yılmaz’a ait ahıra giren kurt, 32 koyunu boğarak telef etti…

Köye İnen Kurtlar 32 Koyunu Telef Etti

Olay, Iğdır merkez Emek Mahallesi Fatih Caddesi Solmaz Sokak’ta gece yarısından sonra meydana geldi. Alınan bilgiye göre, havalandırma penceresinden İzzettin Yılmaz’a ait ahıra giren kurt, 32 koyunu boğarak telef etti. Konu ile ilgili açıklama yapan sürü sahibinin oğlu Ahmet Yılmaz, akşam saat 20.00 sırlarında ahırı kapattıklarını, sabah saat 04.00 sıralarında geldiklerinde içerideki sürünün kapı önünde sıkışık bir şekilde durduğunu gördüklerini söyledi. Kurdun, ahırın havalandırma penceresinde girdiğini

anlatan Yılmaz, Ağrı Dağı’nın eteklerindeki geldiği tahmin ettikleri kurdun 31 koyunu boğarak öldürdüğünü,1 koyunu da parçalayıp yediğini ifade etti.

Koyunların sahibi İzzettin Yılmaz ise, 400 koyun bulunan ahırda 32 koyunun telef olduğunu, tek tesellisinin kurdun yorulduğundan diğer hayvanları telef etmemesi olduğunu belirtti.

"KURBANLIK OLAN 400 KOYUN KREDİ İLE ALINDI"

Kurbanlık hayvanlarını kredi ile aldığını ve borcunu daha ödemediğini anlatan Yılmaz, bu saldırıdan dolayı 25 bin TL zarara uğradığını söyledi. Yetkilerden zararlarının gidermesi için yardım beklediğini ifade eden Yılmaz, "Devlet baba büyüktür. İnşallah bu zarımızı telefi eder. Biz bütün varımızı yoğumuz bu işe yatırdık" dedi.

Öte yandan telef olan hayvanlar, kuduz kontrolünden geçirildikten sonra, Iğdır Belediyesi’ne ait çöplükte kazılan çukura gömüldü.

İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL