Kontör Dolandırıcıları Artıyor

Dünya Hali
Erzurum Yakutiye ilçesinde mermer atölyesi bulunan dört çocuk babası Kıyasettin Göğebakan, kontör dolandırıcılığının mağdurlarından biri oldu. Göğebakan’ı beş yıldır kullandığı cep telefonu hatt...
EMOJİLE

Erzurum Yakutiye ilçesinde mermer atölyesi bulunan dört çocuk babası Kıyasettin Göğebakan, kontör dolandırıcılığının mağdurlarından biri oldu.

Göğebakan’ı beş yıldır kullandığı cep telefonu hattından arayan ve kendisini ‘Başkomiser Mustafa’ olarak tanıtan bir kişi, “Bu numarayı Diyarbakır’da bir örgüt üyesi kullanıyor. Onu yakalamamız için bize yardım et” dedi. Telefondaki kişinin yönlendirmeleriyle hareket etmeye başlayan ve yaklaşık dört saat içinde 7 bin liralık kontör satın alan Göğebakan, şifrelerini telefonda konuştuğu kişiye aktardı. Sonradan dolandırıldığını anlayan mağdur Gölbaşı Polis Merkezi’nde arayan kişiden şikayetçi oldu.

Adıyaman’da “Yüzbaşı”

Adıyaman’ın Besni ilçesinde Sıtkı D’ye ise, kendisini arayan kişi, “Ben yüzbaşıyım. Telefon numaranız terör örgütü tarafından kullanılıyor” dedi. Sıtkı D. isimli şahıs, kendisini yüzbaşı olarak tanıtan kişinin, suçluların bulunması için kontör yüklemesi gerektiğini söylemesi üzerine en yakın kontör bayiine giderek çeşitli GSM operatörlerine ait toplam 657 TL değerinde 4 bin kontör aldı.

Nevşehir’de Komiser Alper

Bir başka mağdur da, Nevşehi’deki Y.A. oldu. Mağdur, cep telefonunu arayan tanımadığı bir kişinin kendisini Emniyet Müdürlüğü’nde çalışan komiser Alper olarak tanıtarak, “Üzerinizdeki telefon numarası kaçakçılık olayına karıştı, onu temizlememiz için hemen en yakın bankamatiğe gidin” dediğini ve kendisinin birden paniğe kapılarak Garanti Bankası ve İş Bankası ATM’lerine giderek, telefondaki kişinin belirttiği numaralara 4 bin 30 TL değerinde kontör gönderdiğini anlattı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme