Kolay zayıflamak için bunları yapın!

Dünya Hali
Buz: Meyve suyuna (normal miktarın yarısı) buz ekleyin. Her bardakta 85 kalori kazandırır, yılda 5 kg vermenize yardımcı olur. Konuşurken yürüyün: Telefon görüşmelerinizi yürüyerek yapmak, günde 85-10...
EMOJİLE

Buz: Meyve suyuna (normal miktarın yarısı) buz ekleyin. Her bardakta 85 kalori kazandırır, yılda 5 kg vermenize yardımcı olur.

Konuşurken yürüyün: Telefon görüşmelerinizi yürüyerek yapmak, günde 85-102 kalori harcatır.

Şekersiz sakız: Şekersiz sakız çiğneyenlerde metabolik hız yüzde 20 artıyor.

Metabolik yakımın yüzde 20’lik artışı, yılda 10 kg verdirebilir.

Yeşil çay: Yeşil çayın içerdiği polifenoller (antioksidan bileşikler) ve kafein, yağ yakımını artırır. Ancak yüksek tansiyon problemi olanlar üç fincandan fazla içmemeli.

Keten tohumu: Keten tohumu içerdiği yüksek lifle iştahınızı frenlemeye yardımcı olur. Özellikle yoğurt ve salatalarınıza serperek kolesterolü düşürebilir, kalbinizi koruyabilirsiniz.

Kan testi: Çalışmalar her 12 kadından birinin tiroit hormon problemi olduğunu gösteriyor. Aşırı halsizlik, tırnak kırılması, sinirli ruh hali, saç dökülmesi gibi belirtiler varsa doktorunuzla görüşün. Bu tip hormon hastalıkları metabolizmayı yavaşlatır, kilo vermenizi güçleştirir.

Acı kırmızı biber: Kırmızı acı biberin içerdiği kapsaisin, metabolizmanın aktifleşmesini ve sindirim sisteminin hızlanmasını sağlıyor.

Süt: Günde 1800 mg kalsiyum kilo vermeyi destekliyor. Bir bardak yağsız süt ve ayran ile yaklaşık 300 mg kalsiyum alabilirsiniz. Açlık hissedince süt ya da ayran içmek sizi diğer atıştırmalıklardan kurtarabilir.

Bıçak kullanmayın: Salata yaparken yeşil renkli sebzeleri büyük parçalar halinde elinizle doğrayın. Böylece daha yavaş yer ve daha çabuk doyarsınız. Sebzeler de vitamin ve mineral değerini kaybetmez.

Sprey kullanın: Salatalarınıza yağ ve sos ilave ederken, püskürtün. Günde 100 kalori kâra geçebilirsiniz.

Küçük paketler: İnsanların yüzde 44’ü açılan paketi bitirme dürtüsüne sahip. Bu nedenle küçük boyları tercih edin.

Korku filmi izleyin: Duygusal filmler bizi yemeye itmezken, öfkeli-stresli anlarda yeme isteğini artırabilir. Bu nedenle öfkeli ve stresli zamanlarda bilim kurgu ve korku filmleri izleyin.

Aynaya bakın: Yerken aynada kendine bakmak yüzde 22-32 daha az kalori almanıza yardımcı olabilir.

X-large su: Su içerken de, alırken de büyük boy bardak ve şişeleri tercih edin. 500 ml su içmek, günde 25 kalori yakar. Günde 2 litre suyla yılda 4 kg verebilirsiniz.

Peçete: Pizza, makarna, ızgara et gibi yemeklerinize peçete bastırın.

Böylece bir çay kaşığı kadar daha az yağ tüketmiş olursunuz; yılda beş çay bardağı daha az yağ tüketirsiniz.

Dar kıyafetler giyin ya da kemerinizi sıkın: Daha zor nefes alacak ve yemek yeme miktarınız azalacak.

10 dakika bekleyin: Eliniz abur cubura gittiğinde 10 dakika bekleyin ve o an neden onu yemek istediğinizi kendinize sorun. Bazen sadece boşluktan, stresten acur cubur tüketilir.

Beklemek sizi vazgeçirebilir.

Saat 15.00’te ve 17.00’de atıştırın: Bu saatlerde yiyeceğiniz 150 kalorilik (meyve, yoğurt, kepekli galeta, süt-ayran, kuru meyve, badem…) atıştırmalıklar, akşam TV karşısında sizi yaklaşık 450 kalorilik kaçamaklardan korur./sabah

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme