Dünya Hali

Koç: TFF Dik Durmadı

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, ”Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ‘Bank Asya 1. Lig’e bizi düşürün’ gibi bir talebi ve isteği olmadı ve olmayacaktır” dedi. Federasyonun ‘yazılı talep yok’ açıklamasında tepki gösteren..

Koç: TFF Dik Durmadı

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, ”Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ‘Bank Asya 1. Lig’e bizi düşürün’ gibi bir talebi ve isteği olmadı ve olmayacaktır” dedi.

Federasyonun ‘yazılı talep yok’ açıklamasında tepki gösteren Koç, "Bizi tedbirli olarak düşürsünler, biz de bu cezamızı çekmiş olalım" dedi.TFF’ye düşürülme talebinde bulunmadıklarını ancak sadece rica ettiklerini ifade eden Ali Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Bank Asya 1. Lig’e düşürülme talebi olmamıştır ve olmayacaktır. TFF, UEF’nın baskı ve şantajları karşısında dik duramamış ve Fenerbahçe’yi men etmiştir. Biz TFF’ye doğru olanın, Bank Asya’ya düşürülme olduğunu söylemişizdir" dedi.

Sezona Spor Toto Süper Lig’de devam etmeleri halinde, sezon içerisinde farklı bir karar çıkabileceğini de söyleyen Koç, Bu sezon şampiyon olursak, Avrupa’ya gidebileceğimiz de şüpheli. Bir sezon kaybetmek yerine, Bank Asya’ya düşürülmezsek, iki senemizi kaybedebiliriz. Her gün ölmektense bir gün ölmeyi tercih ederiz dedik. 2 sezon birden kaybetmek istemiyoruz" diye konuştu.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun ligden çekilme hakkı yoktur. Genel Kurul de yeterli vakit yoktur. Eğer ligden çekilirsek, iki sezon kaybederiz. Belli sayıda maça çıkmadığınız zaman da küme düşürülüyorsunuz ancak yine iki sezon kaybediyorsunuz. Ligden çekilme kararı almamız söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

TFF’nin bu süreçte dik duramadığını ve Fenerbahçe’nin hakkını UEFA karşısında koruyamadığını söyleyen Koç, Bizi koruyamadınız, dik duramadınız ancak bizi bırakın onurumuzla Bank Asya 1. Lig’de mücadele edelim. Haklı çıktığımız zaman da gerekli hukuki yaptırımlarımıza başvuralım. Yapılacak hamle, Fenerbahçe’nin tedbirli olarak Bank Asya’ya düşürülmesi olurdu" şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL