Kirli Hava Kilo Yapıyor

Dünya Hali
Hava kirliliği denince ilk akla gelen, büyük şehirlerde özellikle kış aylarında yaşanan isli, dumanlı ve kirli hava oluyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Aylin Yılmaz, kirli havanın pek çok hastalığa neden...
EMOJİLE

Hava kirliliği denince ilk akla gelen, büyük şehirlerde özellikle kış aylarında yaşanan isli, dumanlı ve kirli hava oluyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Aylin Yılmaz, kirli havanın pek çok hastalığa neden olduğu gibi kilo alımına da neden olabileceğinin yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıktığını belirtti. Çoğumuz öğle yemeğinde ne kadar tarım ilacı aldığını ya da her zamankiden fazla egzoz dumanına maruz kaldığını söyleyemez, hatta bunlar aklımıza bile gelmez.

Ancak vücudumuz bunu söyler ve birçok zararlı maddenin vücudumuza girmesiyle, yüksek oranda serbest radikal oluşturur (vücutta istenmeyen zararlı maddeler). Aylin Yılmaz, yapılan araştırmaların havadaki zararlı maddelere maruz kaldığımızda, kalp hızımızın, toksinleri vücut sistemimizden mümkün olduğunca çabuk atmaya çalışıyormuş gibi hızlandığını gösterdiğini söyledi. 

Yılmaz, "Ama ne yazık ki vücut bu kimyasal kirleticileri parçalayamaz ve bunun sonucunda onları kanda tutmak yerine yağ olarak depolanmaları için gönderir. Düşük miktarda olanları sorun oluşturmayabilir fakat vücudumuzda yüksek oranda toksin biriktiğinde, vücut yağların içinde depolanan kimyasallara karşı oldukça hassasiyet kazanır." diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme