Dünya Hali

“Kimse Gençlerimizi Hor Görmeye Kalkmasın”

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ”Kimse bu ülkenin gençliğini hor görmeye kalkmasın. Çünkü bu ülkede İstiklal Savaşı’nda da Çanakkale Savaşı’nda da en çok hayatını kaybedenler gençler olduğu gibi,..

“Kimse Gençlerimizi Hor Görmeye Kalkmasın”

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ”Kimse bu ülkenin gençliğini hor görmeye kalkmasın. Çünkü bu ülkede İstiklal Savaşı’nda da Çanakkale Savaşı’nda da en çok hayatını kaybedenler gençler olduğu gibi, AB müzakerelerinde de en önemli kozlarımızdan biri genç nüfusumuzdur” dedi.

AK Parti Büyükçekmece Gençlik Kolları Kongresinde konuşan Bağış, gece gündüz, yaz kış, yağmur çamur, bayram seyran demeden çalışmaya devam edeceklerini, çünkü bu ülkenin gerçekten umudu haline gelmiş bir siyasi hareket olduklarını ve bugün Türkiye’nin hangi kesimine bakılırsa bakılsın AK Parti’nin onların en büyük tercihi olduğunu söyledi.

Yarın Türkiye’de farklı inançlara mensup vatandaşların kurmuş olduğu 162 vakfın ilk kez iftar düzenleyeceğini açıklayan Bağış, ”İftarın konuğu Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. 162 değişik inanç grubu vakfı, başbakanın onuruna bir iftar düzenliyor. Özetle diyorlar ki; ‘Cumhuriyet tarihinde bize ve inançlarımıza en çok saygı gösteren iktidar oldunuz. Biz de sizin inançlarınıza saygı göstererek, sizin için kutsal olan bir gecede sizin geleneklerinizin icabı olan bir iftar sofrası düzenlemek istiyoruz’ İşte Türkiye’nin geldiği nokta budur” diye konuştu.

Bağış, Türkiye’de kimilerinin bazı inanç gruplarını ezmeye kalktığını belirterek, şöyle devam etti:

”İnanın bana Müslüman, Hristiyan, Musevi, bu insanlar şu anda daha rahat nefes alıyorlar. Çünkü bu iktidar, kendi inancının gereği bütün yaratılanları yaratandan ötürü seven bir zihniyet. Bu ülkede gün geldi, bırakın farklı inanç gruplarını, aynı inancı paylaştığımız insanları bile maalesef devlet olarak çok üzdük. Bu ülkede, ‘Kürt yoktur. Bunlar dağda yürürken karda çıkan kart kurt sesinden dolayı Kürt denilen dağ Türkleridir’ diyen bir cumhurbaşkanı vardı. Çok şükür bugün devletin Kültür Bakanlığı Kürtçe eserleri yayınlayabiliyor, devletin televizyonunda 24 saat Kürtçe yayın yapılabiliyor.”

Farklı inanç gruplarının devletin üst kademeleriyle rahatlıkla diyalog kurup sorunlarını anlatabildiğini kaydeden Bağış, ”İşte Türkiye farklı bir noktaya geldi. Türkiye bu gelişmeleri sağlarken, maalesef bizim muhalefet partilerimiz trajikomik bir görüntü sergiliyor. Ben hep söylüyorum artık ‘CHPes’ demek lazım. İçine düştükleri duruma bakınız” şeklinde konuştu.

Bağış, dünyada dengelerin değiştiğini ve Türkiye’nin dengeleri kuran ülke haline geldiğini, fakat muhalefetin dengesinin bozuk olduğunu ve bir türlü toparlanamadığını savunarak, ”Şimdi kendi içlerinde birbirlerine düşmüşler. Bir yolsuzluk soruşturması, il başkanlarının görevden alınması, milletvekilleriyle ilgili ithamlar, ama asıl siz o çekmecenin büyüğünü çekin de alın bakalım, oradan ne gibi kokular geliyor” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL