Dünya Hali

Kılıcıyla Mermiyi İkiye Böldü

Pek çok Uzakdoğu filminde, dövüş ustaları fizik kurallarına meydan okur ancak gerçek hayatta bunun mümkün olmadığı düşünülür. Örneğin bir kılıçla üzerine gelen mermiyi ikiye bölmek gibi. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…..

Kılıcıyla Mermiyi İkiye Böldü

Pek çok Uzakdoğu filminde, dövüş ustaları fizik kurallarına meydan okur ancak gerçek hayatta bunun mümkün olmadığı düşünülür. Örneğin bir kılıçla üzerine gelen mermiyi ikiye bölmek gibi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Ancak İngiliz Daily Mail gazetesinin internet sitasinde bunun mümkün olabilceğine dair bir haber yayınlandı, üstelik görüntüleriyle.

MODERN ZAMANLAR SAMURAYI
5 yaşından beri en ünlü kılıç ustalarından ders alan ve artık kendisi de bir kılıç ustası olan modern zamanların samurayı Isao Machii, kılıcıyla mermiyi ikiye ayırdığını iddia edince bunun doğruluğunu test etmek de bilim adamlarına düştü.

20 METREDEN ATEŞ EDİLDİ
California State Üniversitesi’nden Ramani Durvasula’nın gözetiminde Machii’ye doğru 20 metreden havalı tabanca ile ateş edildi. Gözü kapayıp açıncaya kadar geçen zaman içinde Machii, saatte 300 km hızla gelen mermiyi ikiye ayırdı.

Bölünen mermi bunun kanıtı olsa da asıl kanıtı, görüntüyü 250 kez yavaşlatan özel kameralar sağladı.

Görüntülerde Machii’nin kuşunu böldüğü açıkça görünüyor.

"FARKLI BİR ALGI DÜZEYİ"
Ramani Durvasula, mermiyi görmenin imkansız olduğunu belirterek, böyle bir şeyi yapmak için farklı bir algılama düzeyinin olması gerektiğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL