KCK’da 4 tahliye

Dünya Hali
Terör örgütü PKK’nın üst yapılanması KCK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan 122 sanıktan 4’ü tahliye edildi.   İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’...
EMOJİLE

Terör örgütü PKK’nın üst yapılanması KCK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan 122 sanıktan 4’ü tahliye edildi.
 
İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki, 205 sanığın yargılandığı davanın 21 duruşmasında avukatların talepleri alındı.
 
Taleplere ilişkin alınan kararları açıklayan Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Alçık, tutuklu sanıklardan Selma Aygün, Abdurrahman İsen, İhsan Çelik ve Selahattin Tekin’in suç vasfının değişme ihtimali ve tutuklu kaldıkları süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verildiğini söyledi.
 
Sanık avukatlarından Ercan Kanar’ın gerek daha önceki, gerekse bugünkü celsede tutuklu sanıklar için ısrarla ”siyasal rehine” tabirini kullandığını belirten Alçık, duruşma tutanakları çıktıktan sonra Kanar hakkında gereğinin yapılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verildiğini açıkladı.
 
Sanık avukatlarının hukuka aykırı delillerin dosyadan çıkarılması, Kürtçe tercüman bulundurulması, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tanık olarak dinlenilmesi taleplerini, daha önce karar verilmesine rağmen tekrarladıklarını belirten Alçık, bu yöndeki talepler hakkında ret kararı verildiğinden yeninden hüküm kurulmadığını kaydetti.
 
Duruşmayı 4 Mart 2013’e erteleyen mahkeme heyeti, davanın 15 Mart 2013’e kadar görülmesini kararlaştırdı.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme