Kato Dağı’nda Operasyon

Dünya Hali
Terörle mücadele hız kesmiyor. Terör örgütüne darbe üstüne darbe vuran güvenlik güçleri, operasyonlarını sürdürüyor. Bir grup teröristin termal kameralarca tespit edilmesi üzerine, Kato dağı...
EMOJİLE

Terörle mücadele hız kesmiyor. Terör örgütüne darbe üstüne darbe vuran güvenlik güçleri, operasyonlarını sürdürüyor. Bir grup teröristin termal kameralarca tespit edilmesi üzerine, Kato dağında geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.
 
Amaç, örgütün kış yuvalanmasına izin vermemek. Gece saatlerinden itibaren Diyarbakır’dan kalkan jetler, Kato dağına bomba yağdırdı.
 
Özellikle Oğul, Kavaklı ve Kırıkdağ bölgeleri ateş altına alındı. Gece jetlerin bombaladığı bölgelere gündüz saatlerinde yaklaşık 200 bordo bereli indirildi.
 
Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığından kalkan Skorski ve Kobralar da bölgede teröristlerin kaçış güzergâhlarına bomba yağdırdı.
 
Teröristlerin kış için yığınak yapmasını engellemek isteyen güvenlik güçlerinin, operasyonlarını, Kato dağı teröristlerden temizlenene kadar sürdüreceği öğrenildi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme