Kate’in hemşiresi kendini asmış

Dünya Hali
Geçtiğimiz hafta İngiltere’nin başkenti Londra’daki Kral Yedinci Edward Hastanesi’nde iki Avustralyalı radyocunun Kate Middleton’un sağlık durumunu öğrenmek için telefonda işle...
EMOJİLE

Geçtiğimiz hafta İngiltere’nin başkenti Londra’daki Kral Yedinci Edward Hastanesi’nde iki Avustralyalı radyocunun Kate Middleton’un sağlık durumunu öğrenmek için telefonda işlettiği hemşirenin kendini asarak intihar ettiği ortaya çıktı.

BBC’nin haberine göre bugün açıklanan otopsi raporlarında 46 yaşındaki Jacintha Saldanha’nın hastanenin konaklama evinde kendini asarak hayatını kaybettiği açıklandı. Evli ve iki çocuk annesi Hindistanlı hemşirenin ailesine bıraktığı mektuplarda yazılanlar ise henüz açıklığa kavuşmadı.

Prens William’ın hamile eşi Kate Middleton’un hastanede kaldığı sırada iki Avustralyalı radyo sunucusu Kate’in sağlık durumunu öğrenmek için hastaneyi aramış Kraliçe 2. Elizabeth ve Prens Charles’ın seslerini taklit ederek hemşireyi telefonda işletmişlerdi.

Ancak o sırada resepsiyon görevde olmadığından telefonu yanıtlayan hemşirenin Kate’in sağlık durumuyla ilgili bilgi veren hemşire olmadığı bildirildi.

Hemşirenin ölümünden sonra açıklama yapan hastane, Saldanha’nın ‘şaka kurbanı’ olduğunu belirtmiş, Prens Willam ve eşi ise olaydan büyük üzüntü duyduklarını açıklamışlardı.

Avustralya’da yayın yapan 2Day FM’in sunucuları ise olaydan sonra özür dilemek zorunda kalmıştı.

Hemşirenin cenazesinin cumartesi günü Londra’da yapılması bekleniyor.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme