Dünya Hali

Karınlar Afrika Kadar Doydu

Düzenlenen iftarda konuşmalar yapıldı. Herkese konuşma hakkı tanınan programda Afrika, Suriye ve çeşitli yerlerde ki ümmetin sıkıntıları dile getirildi. Program sunucusu ve organizatörlerinden Adem Özköse konuşmasının genelinde insanlığın zor durumda..

Karınlar Afrika Kadar Doydu

Düzenlenen iftarda konuşmalar yapıldı. Herkese konuşma hakkı tanınan programda Afrika, Suriye ve çeşitli yerlerde ki ümmetin sıkıntıları dile getirildi.

Program sunucusu ve organizatörlerinden Adem Özköse konuşmasının genelinde insanlığın zor durumda olduğunu Somali’de ki Suriye de ki kardeşlerimiz için bir birlik olunması gerektiğini belirterek 16 Temmuz hareketinin çalışmalarına devam edeceğini dile getirdi. 

Programa Suriye’den katılan bir isim ise şunları söyledi;

"Suriye halkının gönlü hala Osmanlı ile tutuşuyor ve bu konuda sizlere ufak bir anekdot anlatmak isterim.Suriye’de bir hasta hastaneye giderek doktorun karşısına çıkıyor. Doktor hastasına bir ufak sual soruyor. Ne zamandan beri hastasın? Diye. Hasta adam ise Osmanlının yokluğundan beri diyor. İşte kardeşler buradan da anlaşıldığı üzere Suriye halkı yeniden Osmanlısını istiyor. Sınırlar olabilir ama biz hala Muhammed(sav) ümmetiyiz."

16 Temmuz Gençlik hareketi adına yapılan konuşmada "Somali’de 10 suyu kuyusu açmak için faaliyetlere başladık. Gana’da, Nijer’de, Somali’de ve sair topraklarda yaşayan kardeşlerimizin ayağına diken batsa, biz bunun acısını İstanbul’da, Ankara’da, Konya’da ve Türkiye’nin dört bir tarafından hissediyoruz.

Afrika’da yaşanan trajediyi ne kadar Türkiye’nin gündemine getirirsek, Türkiye halkının vicdanında Afrika’nın o kadar karşılık bulacağının farkındayız. Afrika’da kardeşlerimiz açlıktan hayatlarını kaybederken, bizim kursağımızdan lokma geçmiyor. Onlar açken biz tok yatamıyoruz. Her ölüm haberi bizi derinden yaralıyor ." şeklinde bir konuşma gerçekleştirdi.

Ankara Kocatepe cami avlusunda gerçekleştirilen iftara yoğun ilgi varken Samsun’da ise 700’e yakın insan kalabalığı toplandığı belirtildi. 
 
Gerçekleştirilen iftar programında Ammar Acarlıoğlu ezgileri ile katılanları coşkulandırdı. Program sonunda ise Somali’ye yapılacak olan su kuyuları için gençlik hareketinin üyeleri tarafından stantlar kurularak bağışlar yapıldı.

Haberdem.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL