Kardeşi Uğruna 15. Kez Ameliyat Oldu

Dünya Hali
Artvin’de 8 yıl önce samanlıkta çıkan yangında kardeşini kurtarmaya çalışırken yanarak ağır yaralanan Arif Gedik, 15 kez ameliyat oldu. Yaşama sevincini kaybetmeyen küçük Arif, sabırla iyileşmey...
EMOJİLE

Artvin’de 8 yıl önce samanlıkta çıkan yangında kardeşini kurtarmaya çalışırken yanarak ağır yaralanan Arif Gedik, 15 kez ameliyat oldu. Yaşama sevincini kaybetmeyen küçük Arif, sabırla iyileşmeyi bekliyor.

Borçka ilçesinin Çaylı köyünde yaşayan ve yangın sırasında 5 yaşında olan Arif Gedik, 3 yaşındaki kardeşi Akman Gedik’i kurtarmaya çalışırken, yanan odun parçaları üzerine düştü. Vücudunun yüzde 70’i yanan Gedik, kardeşini hafif yanıklarla samanlığın dışına çıkarmayı başardı.

Arif Gedik’in kuzeni Ufuk Gedik, yaptığı açıklamada, şu anda 13 yaşında olan Arif’in 8 yıl boyunca sürekli hastaneye gidip geldiğini, yaşanan olaylara rağmen çok sabırlı ve moralli olduğunu belirterek, ”Arif 7. sınıf öğrencisi ve dersleri çok iyi. Futbol seyretmeyi çok seviyor, Trabzonspor taraftarı. Yattara aşığı bir çocuk. Okulunun da satranç takımında yer alıyor” diye konuştu.

Kafasının arka kısmı, omuzları, sırtı ve sol elinde yanığa bağlı hasar bulunan Arif Gedik’in şimdiye kadar 15 kez ameliyat olduğunu anlatan Ufuk Gedik, ”Büyüme çağında olduğu için vücudu geliştikçe bir takım ameliyatlar gerekiyor. Büyüme çağını tamamladıktan sonra gerekli estetik ameliyatlar yapılacak” dedi.

Arif’in tedavisi için ailesi ve akrabalarının maddi, manevi ellerinden gelen bütün imkanları seferber ettiklerini dile getiren Ufuk Gedik, tek isteklerinin Arif’in sağlığına kavuşması olduğunu vurguladı.

Bu arada, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde geçen hafta 15. ameliyatını olan Arif Gedik, taburcu edildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme