Kardavi Hutbeden Orduya Seslendi

Dünya Hali
Meydandaki kalabalığın cuma namazını İslam Alimleri Birliği Başkanı Prof. Yusuf Kardavi kıldırdı. Kardavi Müslüman Kardeşlerin en önemli liderlerinden sayılıyor. İlgili Haberler Kardavi’nin Zaru...
EMOJİLE

Meydandaki kalabalığın cuma namazını İslam Alimleri Birliği Başkanı Prof. Yusuf Kardavi kıldırdı. Kardavi Müslüman Kardeşlerin en önemli liderlerinden sayılıyor.
İlgili Haberler
Kardavi’nin Zaruret fetvası: Bu seferlik caizdir
 
Yusuf Kardavi hutbeden orduya seslendi
 
Haberin galerisi için tıklayınMuhalifler tarafından yapılan çağrılarla katılımın bir milyonun üzerinde olması beklenirken, katılımcılara cuma namazını İslam Alimleri Birliği Başkanı Prof. Yusuf Kardavi’nin kıldıracağı öğrenildi.

Mısır ordusu jest olarak, meydana askeri bando gönderdi. Askeri bandonun çaldığı marşlar eşliğinde kutlamalara başlayan göstericilerin cuma namazının ardından Mısır’ın 2. Cumhurbaşkanı Enver Sedat’ın kabrine yürüyecekleri bildirildi.

Zafer kutlamaları nedeniyle askerler meydan çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken, katılımcılar askerler tarafından üst aramaları yapıldıktan sonra alana alınıyor.

KARDAVİ CUMA HUTBESİNDE

Şu andan itibaren Mısır’ın bütün çocuklarının her birinden bir taş tutup yeni Mısır’ı inşa edecek binaya katmasını istiyorum.

Musa’ya kavminden bir grup gençten başka kimse inanmamıştı da Firavun onlara da ‘ben size izin vermeden Musa’ya mı inandınız?’ diye sormuştu.

Mısır’ın gençleri, ayeti kerimede işaret edildiği gibi Firavundan izin almadan özgürlüklerine inandılar ve kendilerini değiştirdiler. Kendilerini değiştirince Mısır’ı da değiştirdiler, dünyayı da..

Bu devrim Müslümanıyla, Hıristiyanıyla, sağcısıyla, solcusuyla ama bilhassa gençleriyle Mısır’ın devrimidir.

ORDUYA METHİYE

Mısır ordusunu kutluyorum. Bana dediler ‘bu ordu halkına direnecek’ dediler, ben de dedim ki ‘bu ordu mısır halkının ordusudur’.

‘Mısır halkının ve gençlerinin meydanda istediğine karşı durmaz, hürriyet ve demokrasi talebine karşı çıkmaz’ dedim

Bu ordu ki, İsrail ile 4 defa savaşa girmiş halkının yanında. Kendisini bu devrime karşı sergildiği tutumundan dolayı tebrik ediyorum

Ordudan bizi mevcut hükümetten bir an önce çıkarıp sivil demokratik bir yönetime geçiş yaptırmasını talep ediyorum

Ayrıca ordudan siyasi tutukluları bir an once serbest bırakmasını talep ediyoruz

Haber7-AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme