Dünya Hali

Kardan Kurulan Bu Şehirde Yok Yok

Rusya’nın başkenti Moskova’nın Sokolniki parkında onlarca mimar tarafından kurulan kardan şehir, görenleri hayrete düşürüyor. Karlı şehirde buz banyosu olan otel bile bulmak mümkün. Moskova’nın en büyük gezi parkı Sakolniki’de Moroz..

Kardan Kurulan Bu Şehirde Yok Yok

Rusya’nın başkenti Moskova’nın Sokolniki parkında onlarca mimar tarafından kurulan kardan şehir, görenleri hayrete düşürüyor. Karlı şehirde buz banyosu olan otel bile bulmak mümkün.

Moskova’nın en büyük gezi parkı Sakolniki’de Moroz City isimyle 2 bin 500 metrekarelik alan üzerinde kurulan şehir ziyaretçileri büyülüyor. Şehirde; otel, nikah daresi, sinema ve buz banyosu gibi ilginç yapıtlar görenleri büyülüyor.
 
Gazetecilere konuşan Moroz City Festival sorumlusu Kirill Bairov, "Rusya’da ilk kez böyle bir şehir kurmayı başardık. Daha önce kurulan buz şehirden en önemli farkı profesyonel mimarlar tarafından yapılmış olması." dedi.
 
Festivale Rusya’nın Yekaterinburg, Barnaul, Vladivostok, Samara, Saratov, Krasnodar ve Penza gibi şehirlerinden katılan uzmanlar, tüm projelerini beş gün içinde tamamladı.
 
Kar şehrin tek eksikliği ömrünün hava şartlarına bağlı olması. Ancak şehir organizatörleri, kar şehrinde eğlence programlarının 8 Mart’a kadar devam edeceğini belirtiyor.

Zaman
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL