Karayılan’ın kitabı dört generali yedi

Dünya Hali
PKK ‘nın liderlerinden Murat Karayılan ‘ın imzasını taşıyan ve Abdullah Öcalan ‘ın yakalanmadan önceki Yunan koruması eski ajan Savvas Kalenderidis tarafından Yunancaya tercüme edile...
EMOJİLE

PKK ‘nın liderlerinden Murat Karayılan ‘ın imzasını taşıyan ve Abdullah Öcalan ‘ın yakalanmadan önceki Yunan koruması eski ajan Savvas Kalenderidis tarafından Yunancaya tercüme edilen “Bir Savaşın Anatomisi” isimli kitabın tanıtımının Atina ‘da Savunma Bakanlığı ‘na bağlı savaş müzesinde yapılmasına Türkiye’nin gösterdiği sert tepkinin ardından fatura dört generale kesildi.

Yunanistan ‘da PKK terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan’a ait bir yayının tanıtımının yapıldığı Savunma Bakanlığına bağlı Savaş Müzesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Tümgeneral Panagiotis Lazos görevden alındı.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Panos Panagiotopoulos’un kararı ile Savaş Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Lazos’un görevlerini Tuğgeneral Panagiotis Kaperonis’in devraldığı bildirildi.

Açıklamada, müzenin birinci başkan yardımcılığına Amiral Achilleas Anastasopoulos getirilirken, ikinci başkan yardımcısı ise Tuğgeneral Nikolaos Paliagkas oldu. Müzenin yönetim kurulu danışmanlığına da emekli subay George Tziakidis getirildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Yunanistan Dışişleri Bakanı Avramopulos ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde söz konusu hadise karşısında tepkisini dile getirdiği ve duyulan hayal kırıklığını vurguladığı bildirilmişti.

Açıklamada tanıtım için resmi Savaş Müzesi’nin kullanılmasının, "terörle mücadelede yürütülen işbirliği bakımından son derece talihsiz bir gelişme teşkil ettiği" belirtilmişti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme