Karabay 3’ncü Günü Geride Bıraktı

Dünya Hali
Yapılan yazılı açıklamada, Guinnes dünya rekoru hedefi ile 30 Ağustos Pazar günü saat 19.40‘ta Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi sponsorluğunda alışveriş merkezinin otoparkında kendisi için öz...
EMOJİLE

Yapılan yazılı açıklamada, Guinnes dünya rekoru hedefi ile 30 Ağustos Pazar günü saat 19.40‘ta Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi sponsorluğunda alışveriş merkezinin otoparkında kendisi için özel olarak yapılmış akvaryumda suya dalan Karabay’ın denemesinin şimdiye kadar olan bölümünü sorunsuz tamamladığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karabay’ın antrenörü ve süpervizörü Namık Ekin şunları kaydetti:

”Böylesine inanılmaz bir rekoru deneme cesareti gösteren Karabay’ın ilk gün yaşadığı üşüme sorununu önlemek için sponsorumuz akvaryuma su altı için özel bir ısıtma sistemi kurdu. Dünden bu yana da sosis ve köfte ile karnını doyuran Karabay’a mercimek suyu ile sporcu gıdalarından oluşan gıda takviyeleri yapıldı.”

Dalgıçlarda görülen geçici desquamasyon (cildin mantarlaşıp nekroz olması) sorunu yaşayan Karabay’a gerekli müdahaleleri yaparak, bu durumu en hafif şekilde atlatması için her türlü önlemi aldıklarını kaydeden Ekin, Karabay’ı izlemeye çok sayıda vatandaşın geldiğini de ifade etti. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme