Kar yağışı İstanbul’u felç etti

Dünya Hali
GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN… eteoroloji’nin karla karışık yağmur uyarısına rağmen İstanbul Perşembe gününe yoğun kar yağışıyla uyandı.  Normal şartlarda Cuma günü beklenen yoğun kar...
EMOJİLE

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

eteoroloji’nin karla karışık yağmur uyarısına rağmen İstanbul Perşembe gününe yoğun kar yağışıyla uyandı.  Normal şartlarda Cuma günü beklenen yoğun kar yağışı cephe sistemlerindeki ani değişim, rüzgarın fırtına şeklinde esmesi ve hava sıcaklığının 13 derece birden azalması nedeniyle bir gün önceden gelince İstanbul’daki sürücüler kış şartlarına hazırlıksız yakalanmış oldu.

Zamanında müdahale edildi

Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerinin ekipleri yoğun yağıştan önce İstanbul genelindeki yollarda tuzlama ve solüsyon çalışmaları yaptı, ancak ard arda meydana gelen trafik kazaları nedeniyle Beylikdüzü, Zekeriyaköy, Riva Yolu gibi yerlerin uç bölgelerine karla mücadele ekiplerinin ulaşımında zorluklar yaşandı. İstanbul genelinde gün boyunca araç arızaları dahil 344 trafik kazası meydana geldi.

Kazalar yolları kapadı

Yoğun kar yağışına, trafiğe tedbirsiz çıkan araçlar da eklenince karla mücadele ekipleri tıkanan yolları açmak için insanüstü çaba sarf etmek zorunda kaldı. İstanbul’da şu an TEM, E-5 ve ana arterler trafiğe açık.

Ancak Hadımköy gişeleleri yakında meydana gelen tır kazası nedeniyle Beylikdüzü bağlantısı uzun süre trafiğe kapandı. Altınşehir-Bahçeşehir kavşağında meydana gelen bir diğer tır kazasında da benzer görüntüler ortaya çıktı. Makaslama yapan tır nedeniyle yol saatlerce trafiğe kapalı kaldı. Büyükçekmece’de de yolda kalan tır nedeniyle trafik aksadı… Kemerburgaz Göktürk yolunda ise bir kamyonun devrilmesi sonucu ulaşım kesintiye uğradı.

Karayolları, Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri seferber

TEM ve E-5 Karayolu başta olmak üzere İstanbul’daki "Devlet Yolu" olarak tabir edilen yaklaşık 600 kilometrelik ulaşım ağında Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ana arterlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ara sokaklarda ilçe belediyeleri karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor…

İstanbul’da ilk ve orta öğretim kurumlarının Cuma günü bir gün süreyle tatil edilmiş olmasının sabah trafiğinde yaşanabilecek olumsuzlukları da azaltacağı belirtiliyor…

Yetkililer, İstanbul’da yoğun kar yağışı devam ederken trafiğe çıkacak sürücüleri, kış lastiği kullanmaları, emniyet şeridini kapatmamaları, kış bakımından geçmemiş araçları kullanmamaları hususunda uyarıyor..

Haber7

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme