Kar geliyor!

Dünya Hali
Bugünden itibaren pek çok yerde sağanak yağış başlıyor. Pazartesi gününden itibaren yurt genelini etkisi altına alacak yağışlı sisteme ilave olarak yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışının görüle...
EMOJİLE

Bugünden itibaren pek çok yerde sağanak yağış başlıyor. Pazartesi gününden itibaren yurt genelini etkisi altına alacak yağışlı sisteme ilave olarak yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışının görüleceği tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri’nden derlediğimiz bilgilere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Eskişehir, Çankırı ile Ankara’nın batı ilçelerinde görülmesi bekleniyor. Sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de kuvvetli olması beklenmektedir. Rüzgarın yağış alan batı bölgelerimizde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor. Doğu bölgelerimizin sabah ve gece saatlerinde sisli geçeceği tahmin ediliyor.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Hafta sonunda (01.12.2012 Cumartesi ve 02.12.2012 Pazar günleri) Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’de devam edecek sağanak ve gökgürütlülü sağanak yağışların, Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

PAZARTESİ SONRASINDA KAR YAĞIŞI

Pazartesi gününden itibaren yurt genelini etkisi altına alacak yağışlı sisteme ilave olarak, Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk havayla birlikte, kuzey ve doğu bölgelerin yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışının görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının gelecek hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak bütün yurtta azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği bekleniyor.

Yeni Şafak

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme