Dünya Hali

Kapadokya’da Yaşam

Amerikan The New York Times gazetesi, fotoğrafçı çift Nurettin Mantar ve Laura Prusoff’un evine kapsamlı yer verirken, Avrupa Turizm Komisyonu da beldedeki bir oteli ‘seyahat trendi’ olarak seçti Amerikan The..

Kapadokya’da Yaşam

Amerikan The New York Times gazetesi, fotoğrafçı çift Nurettin Mantar ve Laura Prusoff’un evine kapsamlı yer verirken, Avrupa Turizm Komisyonu da beldedeki bir oteli ‘seyahat trendi’ olarak seçti

Amerikan The New York Times gazetesinin seyahat köşesinde yer alan makalede, 15 yıllık evli Nurettin Mantar ve Laura Prusoff’un yıllar içinde inşa ettiği mağara ev tanıtıldı. Suzanne Bowler imzasını taşıyan makale hakkında konuşan Mantar, "The New York Times, eşim Laura’yla irtibata geçerek, bizimle röportaj yapmak istediklerini söyledi. Kapadokya’ya gelince evimizden çok etkilenip çekim yapmak istediklerini söylediler. Biz de kabul ettik2 cümleleriyle özetledi.
 
Laura Prusoff da evin inşaat sürecini, gazeteye şöyle anlattı: "İlk binayı inşa ettiğimiz mağarayı 1997 yılında 6 bin dolara aldık. O dönemde Yukarı Ortahisar çok ucuzdu. Zamanla bölgede dokuz arazi daha alarak yaklaşık 14 bin metrekarelik bir alana sahip olduk. Aldığımız evler tam bir harabeydi. Ne mutfak için bir yer vardı, ne de çatısı… Duvarları bile dökülüyordu. Toplamda 150 bin dolar harcayarak, evimize kavuştuk. Şu an beş katlı, dört odası, beş banyosu olan şık bir sığınağımız var" dedi. Makalede, evde kullanılan İran halıları, dekorasyon stili ve panoromik manzara da övgü aldı.
 
Bu yılın trendi Argos

Dünya basını ve uluslararası örgütler, son dönemde Kapadokya’ya kayıtsız kalamıyor. Son olarak beldedeki gözde butik otel ‘Argos in Cappadocia’ Avrupa Turizm Komisyonu (ETC) tarafından seyahat trendlerini açıklamak üzere hazırlanan Trend Cards 2011’de
 
Tasarım Otelleri kategorisinde yer aldı.
Kategoriye Türkiye’den giren tek otel olan Argos’un bu başarısı böylelikle Avrupa’daki tüm komisyon üyesi ülkeler tarafından paylaşılmış oldu.
 
Avrupa Turizm Komisyonu, ‘rend Cards’da yer almak üzere her yıl dünya seyahat trendlerine karar vermek için birçok kategori belirliyor; komisyon üyesi olan ülkelere bu başlıklar gönderilerek bilgiler isteniyor. Gelen bilgiler doğrultusunda da seyahat sektörünün en son trendleri oluşturuluyor.15 yıldır evli olan Mantarve Prusoff beş katlı evi 150 bin dolara mal etti.Evde 4 oda, 5 banyo bulunuyor. 
 
Evde 4 oda, 5 banyo bulunuyor.

 Çiftin evinin özgün dekorasyonu ve manzarası da övgü aldı. Evde dört oda ve beş banyo bulunuyor.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL