Kabotaj Bayramını kutlamak için tek başına feribotla geçti

Dünya Hali
Osmangazi Köprüsü gece saat 24.00’ten itibaren ulaşıma açıldı. Ulaşımın bayram tatilinin son gününe kadar ücretsiz olmasıyla birlikte Kocaeli ve Yalova’da bulunan birçok kişi köprüye akın ...
EMOJİLE

Osmangazi Köprüsü gece saat 24.00’ten itibaren ulaşıma açıldı. Ulaşımın bayram tatilinin son gününe kadar ücretsiz olmasıyla birlikte Kocaeli ve Yalova’da bulunan birçok kişi köprüye akın etti.

Ensonhaber’e göre köprüyü merak edenler gece ulaşımın aksamasına neden oldular. Köprünün Yalova ve Kocaeli istikametlerinde sağ şeritler fotoğraf çektirmek isteyenlerle doldu. Herkes selfie yaparken, görevliler vatandaşları yolda durmamaları için uyardı. 3’er şeritli köprüde sağ şeritte duranlar nedeniyle zaman zaman kaza tehlikeleri de oluştu.

Osmangazi Köprüsü açılınca Eskihisar boş kaldı

YOĞUNLUK BUGÜN DE DEVAM EDİYOR

Osmangazi Köprüsü’nde yoğunluk bugün de devam etti. Ulaşımın bedava olması nedeniyle sürücüler Osmangazi Köprüsü’nü kullandılar. Köprüde bugün de fotoğraf çektirmek isteyenler sağ şeritlerde durdular. Görevliler araçlarla yolda ilerleyerek sürücüleri uyardı. Tüm uyarılara rağmen vatandaşlar köprüde durarak fotoğraf çektirdiler. Vatandaşlar köprünün çok güzel olduğunu belirterek, “Osmangazi Köprüsü çok güzel oldu. Köprüden geçerken gururlandık” dediler.

ESKİHİSAR BOŞALDI

Eskihisar’da ise Osmangazi Köprüsü’nün açılması ve geçilerin ücretsiz olmasıyla birlikte feribotlara ilgi azaldı. Köprüden bayram tatili boyunca geçişlerin bedava olması nedeniyle sürücüler Eskihisar yerine Osmangazi Köprüsü’nü tercih etti. Köprüden geçişin bedava olduğunu bilmeyenler ise feribotları kullandılar. Bazı sürücüler gazetecilerin köprünün bedava olduğunu söylemesi üzerine Osmangazi Köprüsü’nü kullanmak üzere geri döndüler. Eskihisar ile Topçular arasında 18 feribot karşılıklı olarak çalışmaya devam ediyor.

SUNAY AKIN’IN ARKADAŞI ÇIKTI

Ajansın servis ettiği fotoğrafta feribota giderken görünen tek kişi şair, yazar ve araştırmacı Sunay Akın’nın arkadaşı çıktı. Akın, arkadaşının 6 dakikalık yolu feribotla 1 saat uzatmasını gururla paylaştı.

Osmangazi Köprüsü açılınca Eskihisar boş kaldı