İşte Türkiye’nin satılık adaları

Dünya Hali
İnternet sitesinde Türkiye’de satılık olan 8 ada yer alıyor. Sitede ‘Bir ayağı Avrupa’da bir ayağı Ortadoğu’da’ olarak tanımlanan Türkiye’nin genel olarak güvenli o...
EMOJİLE

İnternet sitesinde Türkiye’de satılık olan 8 ada yer alıyor. Sitede ‘Bir ayağı Avrupa’da bir ayağı Ortadoğu’da’ olarak tanımlanan Türkiye’nin genel olarak güvenli olduğu belirtiliyor. Türkiye’de seyahat için en iyi dönemin ilkbahar ve sonbahar olduğu tavsiyesi yapılıyor. Adaların fiyatları ise 48 milyon TL ile 9 milyon TL arasında değişiyor.

Sitede ismi açıklanmayan 69 bin metrekarelik bir ada ise 4 milyon euroya (9 milyon TL) satılıyor. En yakın havalimanına 70.4 kilometre uzaklıkta olan bu adada bir su kaynağı bulunuyor.

Ayvalık’a 2.5 kilometre uzaklıkta bulunan adada butik otel açılabileceği önerisi yapılıyor. Marmaris açıklarındaki 46 bin metrekarelik isimsiz bir ada 16 milyon euroya (37 milyon TL) satılık. Karaya 1.6 kilometre uzaklıktaki adada inşaat izninin bakanlıktan alınması gerekiyor. İşte sitede yer alan adalar ve özellikleri:

KISTAK ADASI: 11 MİLYON LİRA
Gökova’da Orak Adası ile Pabuçburnu arasında bulunan 56 bin metrekarelik Kıstak Adası Bodrum’a 14 kilometre uzaklıkta. Üzerinde 3 bin zeytin ağacı bulunan adada Bodrum mimarisine özgü 2 katlı bir ev var. Elektrik ve su sistemi olan adaya ulaşım botla sağlanabiliyor. Bodrum’dan kiralanan bir botla 2 saatlik yolculuk sonunda adaya ulaşılıyor. Ada 5 milyon euroya satılık (11 milyon TL).

HASIR ADASI: 11 MİLYON LİRA
Ayvalık’a 2.4 kilometre uzaklıktaki Hasır Adası 100 bin metrekare büyüklüğünde. Bölgedeki takımadaların en büyüğü olan Hasır Adası üzerinde yapılaşma gerçekleştirilebilir. Adadaki 4 kaynaktan içme suyu elde edilebiliyor. Doğal bir plajı olan ada, ‘marina, otel veya tatil köyü yapılabilir’ önerisiyle satılıyor. Adanın satış fiyatı ise 5 milyon euro (11 milyon TL).

ÇİÇEK ADASI: 11 MİLYON LİRA
Ayvalık’a 8 kilometre, Keremköy’e ise 400 metre uzaklıkta Çiçek Adası sitede 5 milyon euroya (11 milyon TL) satışa sunuldu. 275 bin metrekarelik adada bir su kaynağı bulunuyor. 4 tane iskelesi olan adada küçük patikalar da mevcut. Elektrik sistemi olan adada kirli suyu toplamak için bir fosseptik de var. Adada 1000 metrekarelik bir ev inşa etme izni bulunuyor. En yüksek noktası 22 metre olan adadaki çiçek türleri çok zengin.

ÇİFTLİK ADASI: 39 MİLYON LİRA
81 bin metrekare büyüklüğündeki Çiftlik Adası 17 milyon eurodan (39 milyon TL) satışa sunuldu. 27 bin metrekare inşaat alanı bulunan adada 3 ev, 1 su kaynağı, telefon ağı, elektrik sistemi ve birçok farklı türde ağaçlar bulunuyor. Ada Marmaris açıklarında.

TAVŞAN ADASI: 21 MİLYON LİRA
Üzerinde manastır kalıntıları olan ve 12 milyon dolardan (21 milyon TL) satılan Tavşan adası Bodrum açıklarında yer alıyor. Bir su kaynağı ve nehir bulunan adada 2 de iskele mevcut. Adanın hayvanseverler ve dalış yapanlar için ideal olduğu belirtiliyor. Ada 980 bin metrekare.

KARACA ADASI: 48 MİLYON LİRA
Karaca Adası, 320 bin metrekare. Sitede 27 milyon dolara (48 milyon TL) satılıyor. En yakın havalimanına 15 dakika uzaklıkta olduğu söylenen adada birçok zeytin ağacı bulunuyor. Dalmayı sevenler için ideal olduğu söylenen ada Marmaris açıklarında.

Milliyet 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme