İşte dünyanın konuştuğu fotoğraf

Dünya Hali
Amerika başta olmak üzere Avrupa’da da tartışmaya neden olan tartışma, Ki-Suck Han’ın, çevresindekileri rahatsız eden evsiz bir kişi tarafından 3 Aralık’ta New York’taki Manhat...
EMOJİLE

Amerika başta olmak üzere Avrupa’da da tartışmaya neden olan tartışma, Ki-Suck Han’ın, çevresindekileri rahatsız eden evsiz bir kişi tarafından 3 Aralık’ta New York’taki Manhattan kentindeki 59’uncu Cadde Metro İstasyonu’na doğru itilerek trenin altında kalarak ölmesi ile başladı. Ki-Suck Han, düştüğü yerden çıkmaya çalışırken gelen trenin çarpması sonucu öldü. Bu sırada serbest fotoğrafçı Umar Abbasi, Ki-Suck Han’ın ölmeden hemen önceki çaresizliğini deklanşöre basarak ‘ölümsüzleştirdi’. The New York Post, bu fotoğrafı ‘Ölüme Mahkûm’ manşeti ile yayınlayınca büyük tartışma başladı.

Sosyal medyada, ölen kişiye yardım etmeyen muhabirin çektiği fotoğrafı yayınlayan gazete iğrenç ve etik dışı olmakla suçlandı. Gazete birkaç kez flaş patlatılarak ölen kişinin uyarıldığını savundu.

İtalya medyası da dünyadaki benzer olayların görüntülerini ekrana getirdi. Fotoğrafı çeken Umar Abbasi, metroyu beklerken birden bağırma sesleri ve trenin geldiğinin duyulduğunu, metro raylarına düşen kişiyi görünce ayar yapmadan birkaç kez deklanşöre bastığını, flaşın da patlamasıyla treni durdurmaya çalıştığını, her şeyin 22 saniyede olup bittiğini söyledi.

Abbasi, çevredeki hiç kimsenin raylara düşen kişiye yardım etmek için çaba harcamadığını, çektiği fotoğraflara bile bakmadığını, daha sonra hafıza kartını bilgisayara takarken çektiği kareleri gördüğünü anlattı.

AHaber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme