İstanbul’u dünyaya rezil etti

Dünya Hali
Conor, gizli kameralarla o şehrin yeraltı dünyasına girerek dolandırıcıların kolay yoldan nasıl para kazandığını ve kurbanlarını kandırmak için kendilerine özgü yöntemleri nasıl ustalıkla kullandığını...
EMOJİLE

Conor, gizli kameralarla o şehrin yeraltı dünyasına girerek dolandırıcıların kolay yoldan nasıl para kazandığını ve kurbanlarını kandırmak için kendilerine özgü yöntemleri nasıl ustalıkla kullandığını gün yüzüne çıkarıyor. Daha önce Roma, Marakeş, Prag, Buenos Aires, Barcelona, Rio, Delhi şehirlerini konu alan programın İstanbul bölümü önceki gün yayınlandı. Tekrarları bugün 14.00’te ve 8 Aralık Cumartesi günü 19.00’da yayınlanacak olan programda, turistlerin nasıl dolandırıldığını, iki bira için 1500 lira hesabın nasıl ödettirildiği uygulamalı olarak gösteriyor.

KAZIK BOĞAZ TURU

Hürriyet’in haberine göre; Conor Woodman İstanbul’un işlendiği bölümde, ilk olarak Eminönü’nde turistlerin 30 metrelik tekne diye 5 metrelik tekneye sıkıştırılmasını ve turistlerin isyanını anlatıyor.

HANUTÇU NURİ’DEN TÜYOLAR

Programda, uzun bir şekilde Beyoğlu’ndaki dolandırıcılık işleniyor. Beyoğlu’nda bir sokakta dolaşan sunucuya yaklaşan birkaç kişi "Bira içer misiniz" diye soruyor. Sonra da bir bara götürüyorlar. Barda iki biraya 1500 lira hesap geliyor. Conor Woodman, ‘Nuri’ kod adıyla bir dolandırıcıyla işbirliği yaparak, turistleri kandırmak için kullanılan kurnaz yöntemleri ve işin taktiklerini öğrenmeye çalışıyor. ‘Nuri’ önce sistemi anlatıyor. "Yaptığımız şey hanutçuluk. Turistleri alır bir bara götürür adam başı para alırız. Turiste, ödeyebileceği oranda fatura çıkarılır. Bazıları bütün bir gece barda kalır 4 bin 5 bin lira para bırakır. Bazıları daha az öder. Biz de ödedikleri hesaba göre yüzde alırız."

Hürriyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme