İstanbullular’a Yeni Bir Sahil Yolu Geliyor

Dünya Hali
Özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde sürekli yoğun trafiğin yaşandığı D-100 Karayolu’nda bir de Avcılar-Beylikdüzü metrobüs çalışması nedeniyle trafik durma noktasına geldi. Söz konusu hatta...
EMOJİLE

Özellikle işe gidiş ve dönüş saatlerinde sürekli yoğun trafiğin yaşandığı D-100 Karayolu’nda bir de Avcılar-Beylikdüzü metrobüs çalışması nedeniyle trafik durma noktasına geldi.

Söz konusu hattaki yoğunluğu azaltmak amacıyla bir proje hazırlayan Beylikdüzü Belediyesi, aynı zamanda İstanbullulara yeni bir sahil yolu kazandırmış olacak. Kısa sürede bitirilmesi planlanan yol Ambarlı Kavşağı’ndan başlayacak ve Büyükçekmece’ye kadar devam edecek.

Beylikdüzü Belediyesi Başkanı Yusuf Uzun, sahil yolunun D-100 Karayolu’na alternatif bir yol olacağını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Avcılar’dan Büyükçekmece’ye kadar uzanacak bir hat. Vatandaşların sahile daha kolay ulaşabilmesini sağlamasının yanı sıra trafik yoğunluğunu azaltacağı için araç trafiği daha güvenli hale gelecek. Bölge halkı sahil yoluyla birlikte yapılan düzenlemeler sayesinde denizi daha fazla kullanabilecek.

Ulaşım kolaylığı ve buradaki sosyal aktiviteler insanları bu bölgeye çekecek. Vatandaşlarımız sahilde yürüyüş yapabilecek, denize girebilecek. Gürpınar Sosyal Tesisleri, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve stat gibi yerlere sahil hattının tamamlanmasıyla ulaşım daha kolay olacak. Önceden yol olmaması ve düzenleme eksikliği nedeniyle bu bölgeler atıl kaldı. Biz atıl bırakılan yerlere yatırım yaparak halkın hizmetine açacağız.”

Gürpınar Sahili bandındaki düzenleme ve çimleme çalışmalarını yerinde denetleyen Uzun, “İstanbul’un en güzel sahilleri Beylikdüzü’nde. Sahildeki düzenlemelerin ve yolun tamamlanmasından sonra Beylikdüzü Sahili İstanbul’un en önemli cazibe merkezlerinden olacak.

Beylikdüzü için günü kurtarmaya değil yarını inşa etmek adına bu projeleri bu doğrultuda hazırlıyoruz. Yolun biran önce bitirilmesi için de yoğun şekilde çalışıyoruz” dedi.

Vatan