Dünya Hali

İstanbul’a Kar Tekrar Ne Zaman Gelecek?

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Ergün Güler, ”Bir süredir mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren 6 ile 8 derece artarak, mevsim normalleri civarına yükselecek” dedi. AA muhabirinin görüştüğü Güler,..

İstanbul’a Kar Tekrar Ne Zaman Gelecek?

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Ergün Güler, ”Bir süredir mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren 6 ile 8 derece artarak, mevsim normalleri civarına yükselecek” dedi.

AA muhabirinin görüştüğü Güler, bir süredir devam eden karlı ve soğuk havanın kenti terk edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

”İstanbul’da bugün sabah en düşük hava sıcaklığı eksi 1-2 derece oldu. Bugün hava parçalı çok bulutlu, en yüksek hava sıcaklığı 7 derece olarak beklenmektedir. Öğle saatlerinde, Çatalca ve Silivri çevresinde hafif yağmur bekleniyor.

Bir süredir mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren 6 ile 8 derece artarak, mevsim normalleri civarına yükselecek.

Yarın havanın, parçalı bulutlu, en düşük 4 en yüksek 9 derece, pazar günü yine parçalı bulutlu en düşük 4 en yüksek 10 derece, pazartesi günü parçalı bulutlu en düşük 3 en yüksek 10 derece, salı günü ise çok bulutlu ve yağmurlu en düşük 3 en yüksek ise 7 derece olacağı tahmin ediliyor.

Salı gününden itibaren İstanbul’un yeniden yağışlı bir havanın etkisine girmesi bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren ise hava sıcaklığının hissedilir şekilde tekrar düşeceği tahmin ediliyor.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL