Dünya Hali

İstanbul Caddelerinde Timsahlar Geziyor

İŞTE O TİMSAH!.. Güngören Belediyesi Barınağı’nda bir süre misafir edilen timsah, Darıca Hayvanat Bahçesi’ne gönderildi. Merter’de bulunan bir otelde çalışan görevliler, cadde başıboş halde dolaşan bir timsah gördü. Timsahı yakalayan görevliler durumu..

İstanbul Caddelerinde Timsahlar Geziyor

İŞTE O TİMSAH!..

Güngören Belediyesi Barınağı’nda bir süre misafir edilen timsah, Darıca Hayvanat Bahçesi’ne gönderildi.

Merter’de bulunan bir otelde çalışan görevliler, cadde başıboş halde dolaşan bir timsah gördü. Timsahı yakalayan görevliler durumu hemen Güngören Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’ne bildirdi. Olay yerine gelen belediye görevlileri ve veteriner hekim, yavru timsahı alıp belediyenin hayvan barınağına getirdi. Burada bir süre beslenen ve misafir edilen yavru timsah, Darıca Hayvanat Bahçesi yetkililerine teslim etti.

Veteriner hekim Ahmet Sağırlı, "Merter bölgesinde bulunan bir otelin görevlileri caddede timsah buldukları belirterek, şikayette bulundular. Ekiplerimizle birlikte olay yerine gittim. Timsahı arkadaşlar zaten yakalamışlardı. Biz de hayvanat bahçesine sevk etmek için barınağımıza getirdik" dedi.

Sağırlı, bu tür vahşi hayvanların başıboş bırakılması durumunda insanlara rahatlıkla zarar verebileceğine dikkat çekerek, "Her şeyden önce egzotik hayvan bunlar. Evde beslemeyi tavsiye etmiyorum. Bunlar internet yoluyla veya başka yollarla ülkemize kaçak olarak geliyor. Kaçak yollarla girdikleri için kontrollerinde mümkün değil. Bu hayvanlar için özel uzmanlık gerekiyor. Tehlikeli hayvanlar. Bizde böyle bir olayla ilk defa karşılaşıyoruz.

Barınağımızdaki kedi köpek gibi hayvanları sahiplendiriyoruz. Bazı insanları hevesleniyor hayvanları almak için ancak, daha sonra besleyemeyip sıkılma gibi durumlar ortaya çıkıyor. Hayvanları sokağa bırakıyorlar. Bu olay timsah beslemeye kadar geldi. Büyük bir ihtimalle bu hayvanda alındı bakılamadı ve sokağa bırakılmış olabilir. Ben insanlara şunu söylüyorum bakabileceğimiz hayvanları sahiplenelim bu hayvanlarında doğal dengesini bozmamış oluruz" diye konuştu.

Sabah
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL