Issız ada: Zenginlerin Son Trendi

Dünya Hali
Bir çok ünlü zenginin gözlerden uzak bölgelerde ev sahibi olma hevesi yerini ada sahibi olmaya bıraktı. El değmemiş adalarda, yaşam alanı imkanı sunan Fry’s Elektronik Şirketi, adayı sahibine ik...
EMOJİLE

Bir çok ünlü zenginin gözlerden uzak bölgelerde ev sahibi olma hevesi yerini ada sahibi olmaya bıraktı. El değmemiş adalarda, yaşam alanı imkanı sunan Fry’s Elektronik Şirketi, adayı sahibine iki buçuk yılda hazırlıyor. Şirket, su ve elektrik dahil tüm ihtiyaçların ithal edilerek karşılandığını ve gerçekte adanın bedelinden çok şantiye harcamalarına masraf edildiğini belirtti. Adaların elektrik ihtiyacının karşılanması için ise gelişen güneş enerjisi teknolojisi kullanılıyor.

Bu yöntemi kullananlar arasında Bahamalar’da 14 hektar araziye sahip Little Hall’s Pond Cay adasını alan ABD’li oyuncu Johnny Depp de var. Bahamalar’da adası olanlar arasında, 283 hektar genişliğindeki Exuma adasını 50 milyon dolara satın alarak üzerine 30 milyonluk harcama yapan ABD’li sihirbaz David Cooperfield da bulunuyor. Ada fiyatlarında, üzerinde bulunan koruma altına alınmış bölgeler, genişliği ve anakaraya uzaklığı gibi faktörler belirleyici oluyor.

Milliyet