İsrail, o toplantıya katılmadı!

Dünya Hali
BM İnsan Hakları Konseyi Başkanı Polonyalı diplomat Remigiusz Henczel , İsrail ‘in bugün Cenevre’de yapılması planlanan toplantıya katılmadığını, bunun üzerine Konsey’in İsrail’...
EMOJİLE

BM İnsan Hakları Konseyi Başkanı Polonyalı diplomat Remigiusz Henczel , İsrail ‘in bugün Cenevre’de yapılması planlanan toplantıya katılmadığını, bunun üzerine Konsey’in İsrail’in bu tutumuna nasıl yanıt verileceğini kararlaştırmak için toplandığı bildirdi.

Remigiusz Henczel’den değerlendirme toplantısını ertelemesi talebinde bulunan İsrail, toplantıya gerekçe göstermeden katılmayan ilk ülke oldu. BM üyesi tüm ülkelerin her 4 yılda bir İnsan Hakları Konseyi’ne değerlendirme sunması gerekiyor. İnsan Hakları Konseyi sözcüsü Rolando Gomez, daha önce Haiti’nin değerlendirme toplantısına katılmadığını ancak gerekçe gösterdiğini belirtti.

İsrail geçen yıl Konsey’in Batı Şeria ve Doğu Kudüs’teki İsrail yerleşim birimlerine keşif ekibi gönderme planları üzerine BM İnsan Hakları Konseyi ile işbirliğini durduracağını bildirmişti.

samanyoluhaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme