İsrail Gazze’yi bombaladı: 4 ölü, 22 yaralı

Dünya Hali
Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’nin doğusundaki eş-Şucaiyye Mahallesi’ne düzenlediği bombardımanda 2 Filistinl...
EMOJİLE

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’nin doğusundaki eş-Şucaiyye Mahallesi’ne düzenlediği bombardımanda 2 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 22’sinin yaralandığını, bazı yaralıların durumunun kritik olduğunu söyledi.

Bombardımanın, Filistinlilerin Gazze’nin doğu sınırındaki bombalı saldırısına misilleme olarak düzenlendiği kaydedildi.

ÖLÜ SAYISI 4’E YÜKSELDİ

İsrail’in Gazze’nin doğusuna düzenlediği bombardımanda hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  İsrail’in Gazze’nin doğusundaki eş-Şucaiyye Mahallesi ile Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği saldırılarda 4 Filistinlinin öldüğünü, 2 kadın ve bir çocuğun da aralarında bulunduğu 30 kişinin yaralandığını söyledi.

Gazze’deki eş-Şifa hastanesi hasta kabul bölümü müdürü Dr. Eymen es-Sahbani ise, hastaneye ulaştırılan bazı yaralıların uzuvlarını kaybettiklerini belirterek, İsrail saldırısını  ”acımasız ve çirkin” olarak nitelendirdi.

Öte yandan, İsrail Ordu Radyosu, Gazze’den İsrail’e atılan füzenin sınır yakınlarındaki bir askeri araca isabet ettiği, olayda ölen ya da yaralananın olmadığını bildirdi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme