‘İslamiyet Almanya’nın Bir Parçası!’

Dünya Hali
Almanya Adalet Bakanı Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, yeni İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich’in dün İslamiyet hakkında yaptığı açıklamayı eleştirerek, İslamiyet’in Almanya’nın...
EMOJİLE

Almanya Adalet Bakanı Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, yeni İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich’in dün İslamiyet hakkında yaptığı açıklamayı eleştirerek, İslamiyet’in Almanya’nın bir parçası olduğunu söyledi.

Adalet Bakanı, Friedrich’in, "Müslümanların Almanya’ya ait olduğu, ancak İslamiyet’in Almanya’ya ait olduğunun tarihte belgelenmediği" şeklindeki sözlerini eleştirerek, "İslamiyet tabii ki Almanya’ya ait" dedi.

Leutheusser-Schnarrenberger, Friedrich’in, selefi Thomas de Maiziere’in yaptığı gibi uyum konusunda sorumluluk bilinciyle insanları dışlamak için değil, insanların birlikteliği için çaba harcayacağına inandığını kaydetti.

Almanya Adalet Bakanı’nın üye olduğu Hür Demokrat Parti’nin (FDP) içişleri politikası uzmanı Hartfrid Wolff da konuya ilişkin açıklamasında, geçmişe değil, geleceğe bakılması gerektiğini belirterek, İslamiyet’in birkaç kuşaktan beri Almanya’nın gerçeği olduğunu söyledi.

Almanya’da çok sayıda Müslüman’ın yaşadığına işaret eden Wolff, ne bu gerçeğin inkarının, ne de safça bir "multi kültürel romantizmine kapılmanın" sorunların çözümü için faydalı olacağını kaydetti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme