Dünya Hali

İskelet Adamlardan Sigara Karşıtı Eylem

  İskelet kıyafetli kortej üyelerince karanfil hediye edilen tiryakilerden bazıları ölümü hatırladıklarını söyleyerek sigarayı bırakacaklarını ifade etti. Pendik Belediyesi’nin organize ettiği sıra dışı etkinlik çerçevesinde; iskelet kıyafeti giyen 30 kişilik..

İskelet Adamlardan Sigara Karşıtı Eylem

 

İskelet kıyafetli kortej üyelerince karanfil hediye edilen tiryakilerden bazıları ölümü hatırladıklarını söyleyerek sigarayı bırakacaklarını ifade etti. Pendik Belediyesi’nin organize ettiği sıra dışı etkinlik çerçevesinde; iskelet kıyafeti giyen 30 kişilik grup cenaze marşı eşliğinde üzerinde ‘sigara öldürür’ yazılı siyah tabut taşıyarak sigaranın zararlarına dikkat çekmeye çalıştı. Üzerlerinde ‘Sigara senden vazgeçmeyiz’, ‘Yılda 5 milyon kişi aramıza katılıyor’, ‘Hayatımızı söndürüyoruz’, ‘Birlikte yanıyoruz’ yazılı dövizler de taşıyan iskelet kıyafetli iskelet adamlar, sigara içen vatandaşlara da karanfil hediye etti. Şaşkınlıkla ve biraz da tereddütle kendilerine uzatılan karanfilleri alan vatandaşlar, sebebini anlayınca sigarayı bırakacaklarını söylediler.

Elindeki sigarayla grubun geçişini şaşkınlıkla izleyen Neva Boyacıoğlu isimli kadının ise bir iskeletin yanına yaklaşması ile birden korkarak paniklemesi ilginç görüntüler oluşturdu. İskeletten önce korkarak uzaklaşan Boyacıoğlu, daha sonra yapılanların sigara karşıtı etkinlik olduğunu anlayınca destek için sigarasını söndürdü. Grubun yürüyüşü, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi önünde kendilerini minik sporcuların karşılaması ile son buldu. Cadde boyunca yürüyen iskelet kostümlüler daha sonra taşıdıkları tabutu Havuzlu Park Meydanı’na bıraktı. Burada bir açıklama yapan Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, herkesi sigarayı bırakmaya davet ettiklerini belirterek, "Pek çok alanda sigara yasaklandı. Ancak bugün alınan neticeden memnun değiliz. Bugünkü etkinlikte bir kez daha sigaranın zararlarını anlatalım istedik." dedi. Şahin, "Sigarayı bırakan, spor yapan bir topluluk için çalışıyoruz." şeklinde konuştu.
 

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL