İş Makinesi Sulara Gömülüyordu

Dünya Hali
Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Kargıcık Çayı’nın taşması nedeniyle yaşanan selde 100’den fazla evi su basmış, çok sayıda otomobil narenciye bahçeleri sular altında kalınca Kargaçık Çay...
EMOJİLE

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Kargıcık Çayı’nın taşması nedeniyle yaşanan selde 100’den fazla evi su basmış, çok sayıda otomobil narenciye bahçeleri sular altında kalınca Kargaçık Çayı’nda bent çalışması yapan eskavatör çayda zor anlar yaşadı. Eskavatör operatörünün becerisiyle çayda sürüklenmekten son anda kurtardı.

Evleri su basan vatandaşlar kendi imkânlarıyla suları temizlemeye başlarken, Köyceğiz’de hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Çayın taşması nedeniyle Köyceğiz ilçe merkezine ulaşımı sağlayan Köprülü kavşakta sular altında kaldı. İlçe merkezine ana yoldan giriş halen sağlanamıyor. Ayrıca Yeni Mahalle’de 6 evin yanı sıra, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı spor kompleksi, futbol sahası, okullar, hastane, garaj ve belediyenin iş makinelerinin bulunduğu alan da sular altında kalmıştı. Yağışlar ve çay sularının da etkisi ile Köyceğiz Gölü’nün de suları yükseldi.

Köyceğiz kordonunda bağlı bulunan 2 büyük tur teknesi ile 2 küçük sandal batarken, iki tur teknesi de rüzgârın etkisiyle çarpıştı, teknelerde hasar meydana geldi. Köyceğiz’de 40-50 yıldır bu tür şiddetli yağışın yaşanmadığını, yağışın ardından Kargıcık Çayı’nın 3 noktadan taştığını öğrenildi.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme