Irkçılık Yaptı Hapis Cezası Aldı!

Dünya Hali
İngiltere Premier League takımlarından Bolton’da forma giyen siyahi futbolcu Fabrice Muamba için sosyal paylaşım sitesi twitter’da ırkçı ifadeler kullanan Liam Stacey, 56 gün hapis cezasın...
EMOJİLE

İngiltere Premier League takımlarından Bolton’da forma giyen siyahi futbolcu Fabrice Muamba için sosyal paylaşım sitesi twitter’da ırkçı ifadeler kullanan Liam Stacey, 56 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Swansea Üniversitesi’nde öğrenim gören Stacey, Federasyon Kupası çeyrek finalindeki Tottenham maçında kalp krizi geçirerek yere yığılan Muamba ile ilgili twitter hesabından, ”Kahkahalarla gülüyorum, Muamba öldü” diye yazdı. Bu ifadenin yanı sıra Stacey’nin hesabında başka ırkçı sözler de sarf ettiği belirtildi.

Mahkemede, kendisini içkili olduğu için bu tür ifadeler kullandığını belirterek savunan 21 yaşındaki Galli öğrencinin üniversiteden atılma ihtimali de bulunuyor. Stacey’nin cezaevine götürülmeden önce kelepçe takıldığı sırada ağladığı da basına yansıdı.

Bu arada, 10 gündür hastanede tutulan 23 yaşındaki Muamba’nın sağlık durumunda her geçen gün gelişme gözlendiği de belirtildi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme