Dünya Hali

İlginç Meslek Muhabbetleri!

Mesleğin ne evladım? – Kimya mühendisiyim amca. – Sabun, şampuan falan… – Yok amca öyle değil; daha bir zor. Arkeoloji bölümünde okuyan bir kişi tarafından, bilgisayar mühendisliğinde okuyan bir kişiye..

İlginç Meslek Muhabbetleri!

Mesleğin ne evladım? – Kimya mühendisiyim amca. – Sabun, şampuan falan… – Yok amca öyle değil; daha bir zor.

Arkeoloji bölümünde okuyan bir kişi tarafından, bilgisayar mühendisliğinde okuyan bir kişiye yöneltilmiş soru: – Abi sen bilgisayar mühendisliğinde okuyordun dimi? – Evet. – Size hackerlik yapmayı öğretiyorlar mı, böyle bir ders var mı? – Sizde de tarihi eser kaçakçılığı diye bir ders var mı? –

Bilgisayar mühendisliğini kazandığına göre çok zeki olmalısın. – Yok ya o kadar değil. – Salak mısın yani?

– Hmm yazılım mühendisliği nasıl oluyor o? – Bilgisayar yazılımı üzerine. – Yazı mı yazıyorsun yani bilgisayarda? – Evet yazı yazıyorum bilgisayarda. (La havle) –

Ahmet makine mühendisliği zor muydu? – Tabi olum. Termo, mukavemet, akışkanlar.. bunları geçene kadar anam ağladı… – Helal olsun valla. Ya benim evdeki musluğa bi bakıversene, damlatıyor! Kaç gündür.. o da akışkan sonuçta. He ne dersin? -Allah belanı versin derim başka bişey demem.

– Sen şimdi ne okuyordun? – Bilgisayar mühendisliği. – Evladım boşuna okuyorsunuz siz, simdi çocukların hepsi bilgisayar kurdu, bizim oğlan bütün gün internet cafede. -Tabii amca, anlıyorum..

– Ne okuyorsun sen? – Peyzaj mimarlığı – Ne yapar o? – Doğal çevreyi bozmadan insan gereksinimlerini karşılamak için incelemeler ve planlar yapar.
Kentlerdeki parkların, bahçelerin, tarım alanlarının ve yolların….
– Ha yani bahçıvan olucan!

Takvim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL